MHP’de çatlak… Peş peşe istifa ettiler!

10 Haziran 2020 Çarşamba

MHP’de çatlak… Peş peşe istifa ettiler!

MHP’nin Denizli Serinhisar İlçe Başkanı Yılmaz Güç ile Kahramanmaraş’ın Onikişubat ve Afşin İlçe Başkanları istifalarını açıkladı. Parti teşkilatlarında istifaların sürebileceği öğrenildi.

YeniÇağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre, MHP teşkilatlarında hareketli günler yaşanıyor. Denizli Serinhisar’da MHP İlçe Başkanı Yılmaz Güç istifa kararı alırken,  Buldan İlçe Yönetim Kurulu üyesi Melih Büyükdere de, partisinden istifa etti. Veteriner Hekim Büyükdere, istifa gerekçesi olarak menfaat siyasetini öne sürdü.

Erdoğan hedef göstermişti… İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı

MHP’de bir diğer istifa dalgası ise Kahramanmaraş’ta yaşandı. MHP Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Müfit Dal yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Bir diğer istifa ise Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde gerçekleşti. Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç 5 yıldır yürüttüğü MHP Afşin İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Koç’un istifa açıklamasında, “Gördüğüm lüzum üzerine” demesi dikkat çekti.

CUMHUR İTTİFAKI HALEN TABANDA TAM OLARAK KABUL GÖRMEDİ

Diğer yandan MHP çevrelerinden edinilen bilgilere göre, Türkiye genelinde özellikle ilçe teşkilatlarında istifaların sürebileceği belirtildi. İstifa noktasına gelen bazı ilçe başkanlarına ise ikna turları yapıldığı öğrenildi.

Partili kaynaklar MHP’deki istifa dalgasının sebebi olarak, gruplaşmaları ve AKP ile yapılan Cumhur İttifakı’nın tabanda halen tam olarak kabul görmemesini öne sürdü.

Fatih Altaylı’dan Nusret’e sert sözler: Eğitimsiz… Görgüsüz…

Bir ilde daha sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı!

Benzer Haberler