Meteorolojiden 5 ile uyarı: Hava sıcaklığı sıfırın altına düşecek

9 Mayıs 2021 Pazar

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars ve Ardahan için zirai don Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerine ise kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, bölgede hava sıcaklığının azalacağını açıkladı. Yayımlanan son hava durumu tahminlerine göre 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs Salı günü gece ve sabah saatlerinde Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinde sıcaklıklar yer yer sıfır derece ve altına düşecek.

Meteorolojiden yapılan uyarıda başta üreticiler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların, zirai don riskine karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

KARADENİZ’E KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, yarın (bugün) ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanaklı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Benzer Haberler