Merdan Yanardağ: Benim ulaştığım bilgi CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur

30 Mart 2022 Çarşamba

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını açıkladı. Yanardağ, “Ama henüz Millet İttifakı’nın adayı değil” dedi.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Emre Kongar ile birlikte yaptığı 18 Dakika isimli programda CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Merdan Yanardağ, dün TELE1’de Tuba Emlek’in programına katılan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’nin partisinin Cumhurbaşkanı adayının Ahmet Davutoğlu olarak açıkladığını hatırlatarak, “AKP döneminin başkalaşmış bir döneminin tasarlayan çevreler var. Dikkat edin kendisini muhalefet alanında konumlandırdığını söyleyen bazı medya kuruluşlarında bir takım isimler gündeme getirilecek. Buna dikkat edin. Ama tablo şu Meral Akşener aday olmadığına göre tek bir güçlü aday kalıyor. O da Kemal Kılıçdaroğlu. Ulaştığım kesin bilgi CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ama henüz Millet İttifakı’nın adayı değil.

PARTİLER SEÇİM AÇIKLANMADAN ÖNCE ADAYI KARARLAŞTIRMALI

Davutoğlu’nun da Gelecek Partisi’nin adayı olarak açıklandığına göre partilerin seçim tarihi açıklanmadan kendi aralarında adayı kararlaştırmalıdır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun veya işaret ettiği CHP geleneğinden gelme bir kişinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünüyorum.” dedi.

 

Merdan Yanardağ: Siyasal İslam bu ülkenin başına gelen en büyük felakettir!

Benzer Haberler