Memleket Partisi’nde istifa dalgası! Genel Disiplin Kurulu üyesi “ilk turda bitmeli” diyerek istifa etti

Yayın tarihi: 8 Mayıs 2023 Pazartesi 4:53 pm - Güncelleme: 8 Mayıs 2023 Pazartesi 5:25 pm

Memleket Partisi’nde istifa dalgası devam ediyor. Memleket Partisi Genel Disiplin Kurulu üyesi avukat Şefika Aygüneş Antalya milletvekili adaylığından ve partisinden istifa etti. Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

Memleket Partisi Genel Disiplin Kurulu üyesi Avukat Şefika Aygüneş, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’na Erzurum’daki taşlı saldırının ardından partisinden ayrıldı. Aygüneş, “Erzurum mitinginde yaşananlar gösterdi ki bu iktidar ilk turda değişmeli” ifadelerine yer verdi.

Şefika Aygüneş’in açıklamaları şöyle:

“VATANDAŞLARIMIZIN HUZURU İÇİN ENDİŞELİYİM”

“İdealist duygular içerisinde siyasete atıldığım gün henüz 26 yaşındaydım. Gerek aile içi şiddetin önlenmesi gerekse de çocuklarımızı ilgilendiren hukuki sorunlar üzerinde daha fazla söz sahibi olabilmek ve sesimi duyurabilmek amacıyla girmiş olduğum siyasette yılmadan parti içi mücadeleme devam ettim. Fakat gelinen noktada ülkemizin geleceği, vatandaşlarımızın huzuru hususunda ciddi endişeler içerisine düşmüş bulunmaktayım.”

“İLK TURDA DEĞİŞMELİ”

“Erzurum mitinginde yaşananlar göstermektedir ki bu iktidar ilk turda değişmelidir. Elinde Türk bayrağı olan kadınımızın ve çocuğumuzun yüzünden kanlar akan fotoğrafı, siyasete girme nedenim ile içinde bulunduğum noktayı sorgulatmış bulunmaktadır. 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren kurucusu olduğum, Genel Disiplin Kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı yaptığım Memleket Partisi’nden istifa etme gereği duyuyor, Antalya Milletvekili adaylığımdan çekiliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır!”

Memleket Partisi’nde istifa dalgası! Muharrem İnce’ye tutarsız diyerek ayrıldılar

Aygüneş’in açıklamaları şöyle: