“100. yıla girerken en önemli görevimiz demokrasi”

Yayın tarihi: 8 Ocak 2022 Cumartesi 7:18 am - Güncelleme: 8 Ocak 2022 Cumartesi 2:24 pm

Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Mimar Mehmet Çoban Örgüt Toplantısı’nda Konuştu

Çoban, “Bugün önemli gördüğünüz konularda görüşlerinizi ve önerilerinizi dinleyeceğiz. Sizin vereceğiniz fikirler bizlere yol gösterecektir. Bizler CHP Çatalca İlçe Örgütü olarak partimizin iktidarı için hep beraber el ele, kimseyi ötekileştirmeden, her oya ihtiyacımız olduğunu unutmadan çalışmaya devam ediyoruz.” diyerek sözlerine başladı.

ÇOBAN’DAN İKTİDARA YÖNELİK SERT SÖZLER

İktidarı sert sözlerle eleştiren Çoban, “Bizler iktidara yürürken ne yeşil sermayeye, ne havuz medyasına, ne de başka güçlere sırtını dayayacak bir parti değiliz. Biz halk partisiyiz, biz örgütlü toplumdan yanayız.” ifadelerini kullandı.

ÇOBAN’DAN DEMOKRASI VE BARIŞ ÇAĞRISI

Demokrasiye ve barışa konuşmasında geniş yer veren Çoban, “Bizler CHP olarak bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bizler bu coğrafyada kavga istemiyoruz. Bu doğrultuda Cumhuryetimizin eksik bırakılan bütün hedeflerini yeniden var etmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizler Cumhuriyetimizin 100.yılına girerken en önemli görevimizin Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak olduğunun bilincindeyiz. Bunu gerçekleştirme azmi ve kararlılığındayız.” sözlerini kullandı.

ÇOBAN: “GÜN, KAVGA GÜNÜ DEĞILDIR.”

“Şimdi partimizi iktidara taşıyarak bıkmadan, usanmadan ülkemiz için çalışma zamanıdır. Gün, kavga günü değil; gün, Türkiye’yi ekonomik, siyasal ve toplumsal bunalımdan çıkarma günüdür. Tüm baskılara rağmen bunu başaracağız. İnanın buna arkadaşlar. Çünkü biz vatandaşlarımızı görüşü, inancı, kimliği ne olursa olsun seviyoruz.”