Meclis’te gerginlik! ‘Ağzını topla adi herif’

Yayın tarihi: 14 Kasım 2023 Salı 5:23 pm - Güncelleme: 14 Kasım 2023 Salı 5:35 pm

HEDEP’li Gergerlioğlu Meclis‘te MHP lideri Bahçeli’nin AYM’yi hedef alan sözlerine tepki gösterdi. MHP’li Akçay, Gergerlioğlu’na “Sen ağzını topla. Adi herif” diye hakaret ederek cevap verdi. Hakaret sonrası birleşime ara verildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM’de, grup toplantısında; “Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesi’dir” dedi. HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; Bahçeli’nin sözlerine tepki gösterdi.

GERGERLİOĞLU: HAKARET VE İFTİRA

Gergerlioğlu, şunları söyledi: “Devlet Bahçeli, AYM’den hak ihlali almış bana ve bazı eski siyasetçilerimize ‘terörist’ diyerek hakaret ve iftira etmiştir. Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Siyasette seviye kaybına dair hepimiz duyarlı olalım. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Bahçeli, talimatlarını Mustafa Şentop’a dinleterek, vekilliğimi düşürüp ‘Adalet Nöbetimde’ beni Meclis’ten çıkarsa da AYM’nin 15’e 0, oybirliği kararı ile Meclis’e döndüm. Hadsizliği ve zulmü yendim. Halkımızla beraber yendik. Hukuka çarpacaksın, Bahçeli. Hazmedeceksin Bahçeli. Haddini bileceksin Bahçeli. Anayasayı ve Anayasa Mahkemesi’ni tanıyıp yerine oturacaksın Bahçeli. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin niye Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını, … açıkla.”

Atatürk’e hakaretler yağdıran provokatör Kuveytli yazara hapis cezası

‘SEN AĞZINI TOPLA. ADİ HERİF’

Gergerlioğlu’nun sözlerinin ardından MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, yerinden söz aldı. Akçay, “Bu, biraz evvel, yerinden konuşma yapan Gergerlioğlu’nun bütün bu hadsiz sözlerini misliyle, misliyle kendisine iade ediyoruz. Ve en kısa sürede de psikiyatrik tedavi görmesini salık veriyorum. Yani bu, psikolojik dengesi bozulmuş…” dedi.

Gergerlioğlu’nun yerinden tepki göstermesi üzerine, Akçay; “Sen ağzını topla. Adi herif. Genel Kurula hitap etmiyor, haddini bilmiyor. TBMM Genel Kurulu’nun mehabetine uygun olmayan konuşmalar yapıyor. İyice sınırı aştı” diye konuştu.

Engin Polat ve Dilan Polat’ın dosyası kabarıyor! Bir suçtan daha tutuklama

‘HADDİNİZ BİLİN’

Gergerlioğlu, “Sen kimsin. Haddinizi bilin” diye bağırdı.

Tartışmanın büyümesi üzerine TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, birleşime 10 dakika ara verdi.

İstanbul Barosu’ndan Yargıtay 3. Ceza Dairesi hakkında suç duyurusu!