Engin Polat ve Dilan Polat’ın dosyası kabarıyor! Bir suçtan daha tutuklama

Yayın tarihi: 14 Kasım 2023 Salı 2:08 pm - Güncelleme: 14 Kasım 2023 Salı 5:07 pm

Dilan Polat ve Engin Polat çifti Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada ‘azmettirici’ oldukları iddiasıyla ifade verdi. Çift hakkında tutuklama kararı verildi.

Dilan Polat ve Engin Polat şarkıcı Banu Parlak’ın İstanbul Bahçeşehir’de bulunan güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamın ifade vermek için Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi. Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat burada savcılığa ifade verdi.

DİLAN POLAT DİZLERİNİN ÜSTÜNE ÇÖKEREK AĞLADI

Üç isim ifadeleri sonrası silahlı saldırıya azmettirme suçundan tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan-Engin Polat çifti ve Sezgin Polat’ın tutuklanmasına karar verdi. Bunun yanı sıra hakimliğin karar arasında Dilan Polat’ın uzun süre ağladığı ve dizlerinin üzerine çöktüğü görüldü.

‘BAŞIMA BİR ŞEY GELİRSE SORUMLUSU ONLARDIR’

Banu Parlak daha önce konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dilan Polat ile bundan 2 sene öncesine kadar aramızda yaşanan husumet nedeniyle bana İstanbul’dan ret aldıkları için Niğde’den 38 gün hapis cezası aldırmışlardı. Bu karar adalet yerini bularak bozuldu, ilk husumetimiz ise ben güzellik merkezi açtığımda başlamıştı ‘benim güzellik merkezim varken sen nasıl güzellik merkezi açarsın’ diye sonrasında olaylar kapandı. Ben kapandı sanmışım bunlar oturdukları semtte bir gencin parasını alarak borç adı altında bu parayı geri vermek için Banu Parlak’ı vurmayı şart koşmuşlar çocuk da yapmamış. Daha sonra çocuğu içeri aldırıyorlar çocuk çıkınca çocuğa sıktırıyorlar bacağından vuruluyor çocuk ve kendisi bana ‘Banu Parlak’ı vur dediler ben vurmadım. Bu sebepten dolayı paramı vermediler bir de üstüne beni çocuklarımın önünde Dilan Polat ve Engin Polat’ın selamı var diye vurdurdular’ diyor. Bu çocukta vurulduktan sonra ben artık can güvenliğim olmadığından dolayı başıma bir şey gelirse sorumlusu onlardır.”

Bu arada Polat çifti hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturması başlatılmıştı. Çift bu soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutukluluğuna itiraz