Meclis’te ‘FETÖ’cülük’ gerginliği!

4 Ocak 2022 Salı

Meclis’te ‘FETÖ’cülük’ gerginliği!

TBMM Genel Kurulu’nda, AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında ‘FETÖ’cülük’ tartışması yaşandı.

Grup önerileri üzerine yapılan konuşmalar sırasında AKP ile CHP arasında ‘FETÖ’cülük‘ tartışması çıktı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ekonomik politikalara yönelik eleştirileri dile getirirken, “Cumhurbaşkanı ‘Bu, dolarla ilgili konularda dış güçlerin parmağı var’ dedi, şimdiki Hazine ve Maliye Bakanımız ‘Hayır, yok’ dedi. Hangisi doğru? Cumhurbaşkanı mı yalan söylüyor, Hazine ve Maliye Bakanı mı yalan söylüyor” sözlerine AKP’li milletvekilleri oturdukları yerden tepki gösterdi. Özkoç’un konuşması sırasında AKP sıralarından “FETÖ’cülerin ağzıyla konuşuyorsun”, “FETÖ’nün editörü” şeklinde tepki sözleri duyuldu.

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da “FETÖ’nün tetikçiliğini yapmayın, PKK’nın tetikçiliğini yapmayın. ‘Bu milletin iradesine saygı gösterin’ diyorum” dedi.

“ARKASINDA DURUYORUM DİYEN ERDOĞAN DEĞİL MİYDİ?”

CHP’li Engin Özkoç konuşmasına devam ederek, “FETÖ’nün tetikçiliğini yaptınız. Siz FETÖ’den mi bahsediyorsunuz? FETÖ’nün bir numaralı savcısı Zekeriya Öz’ün, ‘Arkasında duruyorum’ diyen Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Peki bu ülkenin Genelkurmay Başkanı olan, PKK’yla savaşmış kişiyi bir PKK’lı terör örgütünün gizli tanıklığıyla onu beş buçuk yıl hapse atan Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Peki, o subayları görevden aldıktan sonra 15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştiren subayları atayan sizin Genel Başkanınız Recep Tayyip Erdoğan değil miydi?” diye konuştu.

‘İSPATLA’ TARTIŞMASI

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu söz isteyerek şunları söyledi:

“Sonuç itibarıyla hakikaten FETÖ’nün tarihine baktığınızda Kasım Gülek’i tarihin başlangıç noktası olarak yazın bir kenara, bir. İkinci olarak Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Herhangi bir soruşturmayla ilgili iddia makamı sonuna kadar, dibine kadar giderek o konuyla ilgili hakikat neyse ortaya çıksın, suçlu, suçsuz ayırt edilsin, suçlularla ilgili işlem yapılsın’ dedi. Bu konuda açık bir şekilde çarpıtmaya gitmemek lazım. Ancak gerçekten hem FETÖ elebaşı, FETÖ’nün örgüt liderleri hem PKK ve PYD’nin örgüt liderleri CHP’nin, terörle mücadele tezkeresine ‘hayır’ demesinden dolayı sizlere teşekkür ediyor ya. Kemal Atatürk’ün CHP’si ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin arasındaki farkı en güzel ortaya koyan hakikattir. Sizin FETÖ’nün avukatı ve borazanı olduğunuz buradan zaten ispatlı, açıkça ispatlı.”

Konuşmalar karşılıklı laf atmayla devam ederken, Özkoç ile Akbaşoğlu arasında, ‘ispatla’ tartışması yaşandı. Tartışma, AKP’li ve CHP’li diğer vekillerin de katılmasıyla uzayınca oturuma ara verildi.

Gazilerin şeref aylığının artışına yönelik kanun teklifine AKP ve MHP’den ret!

CHP’nin ’20 Aralık Soygunu’ önergesi reddedildi!

Benzer Haberler