MasterChef Güzide, 7 milyon liralık villası hakkında bilinmeyeni açıkladı

Yayın tarihi: 10 Ocak 2020 Cuma 2:53 pm - Güncelleme: 10 Ocak 2020 Cuma 2:53 pm

MasterChef yarışmasında 7 milyon liralık evi ile gündemde olan Güzide Mertcan, lüks villası hakkında bilinmeyen bir detayı anlattı.

Eski MasterChef yarışmacısı Uğur Kardaş’ın YouTube kanalına konuk olan Güzide Mertcan, 7 milyon liralık villasını 4 yıldır satmaya çalıştıklarını ancak Türkiye’de yaşanan olaylardan dolayı satamadıklarını itiraf etti.

“İnsanlar helal para kazanmamış’ gibi düşünüyor”

Uğur Kardaş’a 7 milyon liralık lüks villasının kapılarını açan Güzide Mertcan, herkesin merak ettiği evi için şunları söyledi:

“Evin neden bu kadar olay olduğunu ben de anlamadım. Bir sürü haber sitesinde çıktı ve siyasi bağlantı olduğu için olay oldu. Evi siyasete bağladılar. Buna hak veriyorum çünkü insanlar ‘Helal para kazanmamış’ gibi düşünüyorlar.”

“Biz bu evi 4 yıldır satıyoruz”

“Bu ev benim tarzım değil. Biz bunu satarız diye yatırım olarak aldık. Türkiye’de yaşanan bazı olaylardan dolayı satamadık. Bu ev bizim için çok büyük. Biz bu evi şu an 2+1 olarak kullanıyoruz. Biz bu evi 4 yıldır satıyoruz. Yarışmadan sonra olmadı yani. Yarışmadan sonra evin değeri arttı satıyoruz falan dermişim.”

 Aidatı 3 bin 500 lira

Mertcan ailesi, brüt 1000 metre kare olan net ise 650 metre olan Alkent Gold Malikaneleri’nde bulunan lüks malikanelerini bir ilan satış sitesine 8,5 milyon liraya satışa koydu. Güzide Mertcan’ın lüks evinin bulunduğu sitenin aylık aidatı ise 3 bin 500 lira. 10 odası bulunan evin yan tarafında ise bir helikopter pisti bulunuyor.