Mahmutyazıcıoğlu’nun saldırıya uğradığı mekanda avukat Kaya da öldürülmüştü

27 Ocak 2022 Perşembe

Sunucu Ece Erken’in avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, sahibi olduğu İstanbul Yeşilköy’deki balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. 2017’de avukat Kudbettin Kaya da öldürülmüştü.

Eski Beşiktaş yöneticisi ve avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu gece yarısı sahibi olduğu İstanbul Yeşilköy’deki balık restoranında kimliği belirsiz kişilerce vurularak öldürüldü. Vücuduna 7 kurşun isabet eden ve ağır yaralanan Şafak Mahmutyazıcıoğlu kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAYA DA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Ünlü sunucu Ece Erken ile 2021 yılında dünya evine giren Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği saldırı ise akıllara 2017’de aynı mekanda öldürülen Ergenekon davası sanıklarından Av. Kudbettin Kaya cinayetini getirdi. Avukat Kaya, Mahmutyazıcıoğlu’nun sahibi olduğu balık restoranında arkadaşlarıyla yemek yediği esnada içeriye giren kimliği belirsiz bir kişi tarafından oturduğu yerde vurularak öldürülmüştü. Olayda yaralanan aynı zamanda da görgü tanığı olan Tınaz Özdemir, “Hatırladığım kadarıyla olaydan 1 saat kadar önce olayın geçtiği restorana iş arkadaşlarımızla gitmiştim. Şüphelendiğim bir durum olmadı. Aniden silah seslerini duydum ve masanın altına doğru eğildim. 5-6 el silah sesi duydum, son kurşun da ayağıma isabet etti. Saldırganı gördüm ama eşkalini anlatamam. Yüzü kapalıydı hiçbir şey göremedim. Olaydan sonra 2 ay evde tedavi gördüm. Olayla ilgili hiçbir bilgim yok. Zaten adı geçen hiç kimseyi de tanımıyorum” beyanlarında bulunmuştu.

Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu öldürüldü

Benzer Haberler