Kültürsüz Başkan! Karda yolda kalanları suçlayan Gaziantep Belediye yetkilisini pişman ettiler

19 Ocak 2022 Çarşamba

Kültürsüz Başkan! Karda yolda kalanları suçlayan Gaziantep Belediye yetkilisini pişman ettiler

Gaziantep Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tanrıöver, Gaziantep’te etkili olan kar yağışı sebebiyle yollarda kalan yurttaşları suçladı. Tanrıöver, gelen tepkiler üzerine yaptığı paylaşımı sildi.

Gaziantep’te AKP’den milletvekili adayı olan ancak seçilemeyince Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanlığına getirilen M. Hakan Tanrıöver, Fatma Şahin’in belediye başkanlığına seçilmesinin ardından Gaziantep Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştı.

Tanrıöver, sosyal medyadaki hesabından, Gaziantep’teki yoğun kar yağışı nedeniyle saatlerce yolda kalan yurttaşları suçlayan bir paylaşımda bulundu. Büyük tepki gören Tanrıöver, paylaşımını silmek zorunda kaldı.

Hakan Tanrıöver, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kar yağışı sebebiyle mahsur kalan yurttaşları hedef aldı. Yurttaşları işten erken çıkmamakla ve araba kullanmakla suçlayan Tanrıöver, gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi. 

Tanrıöver’in “Aracında kar lastiği takılı mı? Yok.. Kar fırtınası geleceğini duydun, işten erken çıktın mı? Yok.. Bu gün araba ile çıkmayayım dedin mi? Yok.. Bir mahana bulamda hökümete belediyelere saydıram..” ifadelerini kullandığı paylaşıma birçok kullanıcı tarafından tepki gösterildi.

Resim

Tanrıöver’in söz konusu paylaşımına gelen tepkilerden bazıları şu şekilde:

Benzer Haberler