Koronavirüse yakalanan hemşire üç duyu organını kaybetti: ‘Yaşamamak gibi bir şey’

Yayın tarihi: 17 Ağustos 2020 Pazartesi 9:26 am - Güncelleme: 17 Ağustos 2020 Pazartesi 9:37 am

25 yaşındaki hemşire Kübra Aslankılıç, koronavirüse yakalandıktan sonra görme, tat alma ve koku alma duyularını kaybettiğini söyledi.

Çalıştığı hastanede koronavirüse yakalanan ve tedavi sürecinde görme duyusunu kaybederek, bir hafta boyunca hiçbir şey göremeyen hemşire Kübra Aslankılıç yaşadıklarını, ““Hastalığın 5’inci gününde aslında iyileşip değerlerin toparlayıp taburcu olmam gerekirken sabah uyandım hiç bir şey görmüyordum. Görme tamamen kayıp. Sadece bir ışık ve gölge görüyorum” sözleriyle anlattı.

“Biz 6 kişi başlamıştık Covid servisine” diyen Kılıçaslan, “Tüm kalp ve damar cerrahisi servisi gönüllü olarak çıkıp Covid servisine başladı. Pandeminin 20’nci gününde 5’imiz Covid’e yakalandık. 5’imiz de hastanede yattık. Hastalığın 5’inci gününde aslında iyileşip değerlerin toparlayıp taburcu olmam gerekirken sabah uyandım hiçbir şey görmüyordum. Görme tamamen kayıp. Sadece bir ışık ve gölge görüyorum. Tabii çok tedirgin oldum. Göremediğimi fark edince ağlamaya başladım. Arkadaşlarım doktorları çağırdı. Acilen radyolojiye indim MR çekildim. İlaçlı MR’da gözümün arka sağ bendinde bir problem olduğu tespit edildi. Bunun sonrasında ilaca bağlı olarak, bir reaksiyon olarak görmemde bir problem olduğu düşünüldü” ifadelerini kullandı.

NTV’ye konuşan hiçbir kronik hastalığı da olmadığı belirtilen Kübra Hemşire, “Bana bir şey olmaz” diyenlerle aynı durumda olmasına rağmen görme, tat alma ve koku alma duyularını kaybettiğini söyledi. 7 gün hiçbir şey göremediğini söyleyen Aslankılıç, hastalık sürecini “Yaşamamak gibi bir şey” şeklinde tanımladı.