Kiracı eşyalarını beşinci kattan sokağa attı, eve benzin döktü

21 Eylül 2021 Salı

Kiracı eşyalarını beşinci kattan sokağa attı, eve benzin döktü

İzmir’de ev sahibi ile tartışan kiracı eşyalarını 5’inci katta sokağa attı, evi yakma girişiminde bulundu. Kiracı ikna çabalarının ardından teslim oldu.

İZMİR’in Buca ilçesine bağlı İnönü Mahallesi’ndeki bir sokakta iddiaya göre Erol A., apartmanın önünde evden çıkmasını isteyen ev sahibi ile tartıştı. Evden çıkmayacağını belirttikten sonra oturduğu daireye çıkan Erol A., daireyi yakacağını söyledi. Evin her yerine benzin döken Erol A. elindeki tabancayla da evin içerisinde rastgele ateş açtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri Erol A.’yı ikna etmek için çalışma başlattı. İtfaiye ekiplerince sokağa hava yastığı açıldı.

Madde bağımlısı olduğu ileri sürülen Erol A. evin içerisindeki buzdolabı, televizyon, bulaşık makinesi, koltuk gibi birçok eşyayı da balkondan sokağa fırlattı. Elektrik tellerinin zarar görmesi ve yangın çıkma durumuna karşı bölgede elektrikler kesildi. Polis Özel Hareket ekipleri olası bir operasyona karşı hazır olarak bekletildi.

Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin 3 saat süren ikna çabalarının ardından Erol A., teslim oldu. Olayın ardından polis ekipleri bölgede inceleme yaptı. Bu arada Erol A.’nın 1 ay önce eve taşındığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

 

Benzer Haberler