Kılıçdaroğlu’ndan partisine özeleştiri

8 Aralık 2021 Çarşamba

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yurt gezilerine devam ediyor. Son durağı Gaziantep olan Kılıçdaroğlu, katıldığı Şanlıurfa Dernekler Buluşması’nda partisi adına özeleştiri verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Dernekler Buluşması’nda yaptığı konuşmada partisi CHP adına özeleştiri verdi. Kılıçdaroğlu, Şanlıurfalıların dışlandıklarını söyleyerek,

“Şanlıurfalıların Gaziantep’te önemli bir yere gelmesi beni son derece mutlu etti. Başkan Gaziantep’te çalışan Urfalıların dışlandıkları yönünde bir algı ifade etti. Bir derneğin başkanı olarak böyle bir algıyı dile getirmeniz böyle bir gerçekliğin olduğunu gösteriyor. Bu gerçeklik sadece ekonomi de değil siyasette de vardır. Bu konuda bizim de çok başarılı olduğumuzu söylemem. CHP de burada Şanlıurfalıları görmezden geldi. Gaziantep’te çalışan Urfalılar açısından da büyük değer var. Yarın Şanlıurfa’ya gideceğim orada da vatandaşlarla konuşacağım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘el hareketi’ açıklaması

Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmasında camiye, kışlaya, adliyeye siyasetin sokulmaması gerektiğini de söyledi. Programda konuşan Kılıçdaroğlu, siyasetin vatandaşı ayrıştırma ve bölme aracı olmadığını belirterek, “Artık bizim helalleşmemiz lazım. Çok bölündük ve ayrıştık artık helalleşmeliyiz” dedi.

YENİDEN HELALLEŞME ÇAĞRISI
Helalleşme çağrısını yineleyen CHP Lideri, konuşmasında “Her birimizin kimliği kendi şerefidir. Kimlik siyasetin konusu olamaz. Bu ülkede 84 milyon aynı şekilde vatansever ve yurtseverdir. 84 milyonun hepsi eşittir. İnancından kimliğinden ötürü ayrıştırırsan olmaz. Artık bizim helalleşmemiz lazım. Çok bölündük ve ayırıştık, artık helalleşmeliyiz. Bu ülkede başbakan ve gencecik fidanlar idam edildi. Kimi alkışladı kimi öfkelendi ama bunları bir tarafa bırakıp artık helalleşmeliyiz. Politikacılar eski yaraları kaşıyıp oy almak ister. Ancak eski eski de kaldı” ifadelerini kullandı.

“HATAMIZ VARSA KONUŞACAĞIZ”

Siyasetin ayrışma ve vatandaşı bölme aracı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “İyilikte, irfanda ve güzellikte yarışmalıyız. Biz buraları bırakıp başka şeylere dalmışız. Bunlardan çıkmamız gerekiyor. Eğer destek verirseniz çıkacağız. Söz verdik milleti barıştıracağız. Barış kadar güzel bir şey var mı? Barışıp bir araya geleceğiz. Hatamız varsa ‘Evet hatamız var’ diyeceğiz. Oturup helalleşeceğiz. Biz bunu beraber ve birlikte yapacağız. Biz çocuklarımıza güzel ve kavgasız bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bugün İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisiyle bir ittifak kurduk. Geçmişte bu partiler neredeyse birbirinin düşmanıydı. Ama bugün her liderin olgunlaştığını, ne kadar güzel hareket ettiğini ve siyaseti saygı üzerine inşa ettiğini görüyoruz. Demek ki bir araya gelip konuşabiliyoruz o zaman niye kavga edelim?” diye konuştu.

Özgür Özel Erdoğan’a yanıt verdi! Japon balığı gibi dolaşıyor

Benzer Haberler