Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın mitinginde çıkarılan çocuğun görüntüleri hakkında çağrı

Yayın tarihi: 30 Ocak 2022 Pazar 6:12 pm - Güncelleme: 30 Ocak 2022 Pazar 7:02 pm

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından mikrofonu verdiği çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “hain” dedi. Kılıçdaroğlu’ndan olayla ilgili “haber paylaşmayın” çağrısı geldi.

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından mikrofon verdiği çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etti. Kılıçdaroğlu’na “hain” diyen çocuğun mitingde alkışlatılmasınaysa kısa sürede çok sayıda tepki geldi.

Küçücük çocuğun siyasete alet edilmesine tepki yağdı!

Kılıçdaroğlu, olaydan kısa bir süre sonra yaptığı paylaşımla, “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin” dedi.

CHP ÖRGÜTLERİNE SESLENDİ

Olayla ilgili Erdoğan’a ve iktidara çok sayıda tepki gelmiş, siyasetçiler, sanatçılar, gazeteciler ve birçok farklı kesimden yurttaş “çocukları siyasete alet etmeyin” çağrısında bulunmuştu.

CHP lideri, sosyal medya hesabından olayla ilgili bir paylaşım yaparak, “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun!” dedi.

İMAMOĞLU: MEMLEKETİMDE BU ŞOVUN YAPILMASINI KINIYORUM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, olayın yaşanmasının ardından Twitter hesabından bir paylaşım yaparak, iktidara tepki gösterdi.

İmamoğlu, tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum.”

“NEFRET DİLİNİ O KADAR SIRADANLAŞTIRDILAR Kİ…”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, olaya tepki gösterdi.

Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Nefret dilini o kadar sıradanlaştırdılar ki 10 yaşındaki çocuğa dedesi yaşında olan bir insan için ‘bay Kemal’ ve ‘hain’ dedirtmekten haz alıyorlar. Utanıp yerin dibine girmeleri gerekirken bir de gülüyorlar…” ifadelerine yer verdi.

AHMET DAVUTOĞLU: BU MU BİZİM AHLAKIMIZ

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu da kendisine ait resmi sosyal medya hesabından ” Küçük çocuk, dedesi yaşında bir kişiye hakaret ediyor ve yanıbaşındaki büyükleri gülerek izliyor. Bu mu bizim ahlakımız? Çocukları siyasete alet etmeyin. Onların saf ve temiz yüreğini kirletmeyin.”  dedi.

MERDAN YANARDAĞ : BU ÇÖKÜŞÜN VE ACİZLİĞİN İFADESİDİR

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ “Ayıp.. Çocukları kullanmayın bari. AKP lideri de olsa, “cumhurbaşkanı” sıfatını taşıyan birinin önünde ana muhalefet liderine, “hain” dedirtilir mi? Peki, tutuklamayı geçtim, Sedef Kabaş’a yapıldığı gibi biri hakkında soruşturma açılacak mı? Bu, çöküşün ve acizliğin ifadesidir.” dedi.

Erdoğan’ın mikrofon uzattığı küçük çocuk Kılıçdaroğlu’na ‘hain’ diyerek iktidar için oy istedi