Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’nin el sıkışmamasına ilk yorum

Yayın tarihi: 3 Mart 2020 Salı 2:12 pm - Güncelleme: 3 Mart 2020 Salı 2:12 pm

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisiyle tokalaşmaması hakkında, “Tepki göstermeyin, kötü bir şey yok, belki el sıkışmaması gerekiyordur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şehit cenazesinde elini sıkmamasıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, MYK üyelerinin nasıl bir yol izleyeceklerini sorması üzerine “Tepki göstermeyin, kötü bir şey yok, belki el sıkışmaması gerekiyordur” dediği öğrenildi.

Bahçeli’den şehit cenazesinde tepki çeken hareket

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin şehit cenazesinde elini sıkmamasına ilişkin kurmaylarına, “Elleri cebinde olunca belki el sıkışması yasaktır diye ben başımla selam verdim. Aslında ben elimi de uzatmadım. ‘Başımız sağ olsun’ dedim, o da ‘sağ olun’ dedi. Sonradan bu şekle dönüştürülmesine, açıklamaları görünce şaşırdım” değerlendirmesini yaptı.

CHP MYK GÜNDEMİNDE EL SIKIŞMAMA GÜNDEME GELDİ

CHP MYK toplantısında dün Kılıçdaroğlu’nun kurmayları basında çıkan “Bahçeli, İdlib şehitlerinden Uzman Onbaşı Halil Çankaya’nın cenaze töreninde Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmadı” haberlerini sordu.

KILIÇDAROĞLU, KURMAYLARINA NE DEDİ?

MYK üyeleri, “Nasıl bir yol izleyelim” diye sorunca Kılıçdaroğlu’nun da,

“Tepki göstermeyin, kötü bir şey yok, belki el sıkışmaması gerekiyordur” dediği öğrenildi.

“O DA BAŞIYLA SELAMLADI”

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, şu yorumu yaptı:

“Sakın bir tepki göstermeyin. Sürekli el sıkışıyoruz zaten. Hava soğuk, rahatsız bir de mikrop kapmaması falan gerekiyordur diye. Çünkü elleri cebindeydi soğuktan böyle öne doğru eğilmiş bir şekilde duruyordu, hava soğuktu, hastalığı gereğince el sıkışmaması gerekiyor belki de diye düşünerek yanındakilerin elini sıktım ona da ‘nasılsınız başınız sağ olsun’ dedim, o da ‘sağ olun’ dedi. Bu kadar, o da başıyla selamladı. Sonradan bu şekle dönüştürülmesine açıklamaları görünce şaşırdım.

“ASLINDA BEN ELİMİ DE UZATMADIM”

Aslında ben elimi de uzatmadım, baktım böyle (elleri cebinde) duruyor, uzaktan başımla nasılsınız, yanındakilerinin elini sıktım.”

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, haberlere ilişkin, “Hiç öyle bir şey yok, elleri cebinde olunca belki el sıkışması yasaktır diye ben başımla selam verdim” dedi.