Kerim Çoraklık, Sedat Peker’in iddialarını yargıya taşıdı

22 Mayıs 2021 Cumartesi

İYİ Partili Kerim Çoraklık, hapis yatmasına neden olan ‘FETÖ’ suçlamasıyla ilgili Sedat Peker’in açıklamaları sonrası yargıya başvurdu. Çoraklık, Emre Olur hakkında suç duyurusunda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Beyaz TV’de ‘FETÖ’cü’ denilerek hedef gösterildikten sonra gözaltına alınıp, 14 ay hapis yatan ve daha sonra beraat eden İYİ Parti Sosyal Medya Direktörü Kerim Çoraklık’a ‘kumpas’ kurulduğunu söylemişti.

Peker, yayınladığı videoların 5’incisinde “Emre Olur var, Beyaz TV’de çıkıyordu, bana gelip giderdi, nasıl bir tezgah kurduğunuzu anlattı bana. Ben sağlamcı adamım, bizde kayıt kuyut sağlam olur. Bu Kerim Çoraklık var, İYİ Parti sosyal medya direktörüydü. Emre Olur’u siz Beyaz TV’ye çıkarıp, teknik böyle çok şey biliyorlar, bu bu şeylerden ‘FETÖ’cüdür’ diye adamı nasıl paketleyip kaç senedir ceza yatırtınız. Bana anlattı, namusluysa sorana da anlatırlar” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Partili Çoraklık, Peker’in söz konusu açıklamalarının ardından Emre Olur hakkında dava açtığına dair suç duyurusunda bulundu. Sosyal medya hesabından suç duyurusu dilekçesini paylaşan Çoraklık, paylaşımında şunları kaydetti:

“Türk Milliyetçisiyim, devletten şikayetçi olmam, mağdur edilsem de tazminat diyerek milletin parasına el uzatmam ama devletin içinde bulunduğu karışık ortamı kullanarak; iftira atana, kumpas kurana dava açarım!”

TIKLAYIN – Peker: Kerim Çoraklık’a kumpas kuruldu, Çoraklık: Doğruları yanlış birinden dinliyoruz

Benzer Haberler