Kendisine ‘Sıranı bekle’ diyen doktora çivili tahtayla saldırdı

26 Temmuz 2021 Pazartesi

Kendisine ‘Sıranı bekle’ diyen doktora çivili tahtayla saldırdı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde, ilaç yazdırmak için aile hekimine giden E.C. isimli şahıs, kendisine sırasını beklemesini söyleyen doktor Özgür Kalebaş’a çivili tahtayla saldırdı. Saldırgan E.C., olayın ardından gözaltına alındı.

Tokat Erbaa Ziya Gökalp Mahallesi’nde bir aile sağlığı merkezinde meydana gelen olayda, ilaç yazdırmak için gelen E.C., doktorun odasına girdi. İddiaya göre, bir ilaç gösterip aynısından yazdırmak isteyen E.C.’ye doktor Özgür Kalebaş, sırada 5 kişinin bulunduğunu belirterek beklemesi gerektiğini ifade etti. Doktorla tartışan E.C. sinirlenip binadan çıkarak bir marketin önünde duran palet tahtasını alıp geri döndü. E.C., iddiaya göre üzerinde çiviler bulunan tahtayla doktora vurdu, muayene odasının kapısına da bir darbe indirerek kırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. E.C., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayın ardından doktor Özgür Kalebaş, darp raporu almak için İlçe Devlet Hastanesi’ne gitti.

Olayı gören bir market çalışanı Hasan Ş., E.C.’nin dışarıdaki tahtalardan birini alarak doktorun üzerine doğru koştuğunu gördüğünü söyledi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler