Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı: Yoksulluk asla kader değildir

1 Mayıs 2022 Pazar

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı: Yoksulluk asla kader değildir

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2 Mayıs – 4 Mayıs arasında kutlanacak Ramazan bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, mesajında Türkiye’nin yokluk ve yoksullağa mahkum olmadığını vurguladı.

Hicri takvimin dokuzuncu ayı olan ve İslam dininde kutsal olarak kabul edilen Ramazan ayının bitişi sebebiyle 2 Mayıs-4 Mayıs tarihleri arasında Ramazan bayramı kutlanacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, mesajonda Sosyal Devlet anlayışının halkın büyük çoğunluğunun yoksullupa mahkum edildiği Türkiye’de hayati bir konu olduğunu vurguladı. Kıluçdaroğlu, Türkiye’nin kaderinin yoksullupa mahkum olmadığını belirterek, “Türkiye’de gerçek anlamda bir bayram yaşanması için, büyük bir değişime, büyük bir silkinmeye, işinin ehli insanların görev başına gelmesine ihtiyaç var” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Sevgi ve dayanışma hissinin kalbimizi doldurduğu, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını hep birlikte idrak ettik.

Bayrama kavuşmanın heyecanı yanında, bu Ramazan Bayramında bir başka heyecanımız daha var. Milyonlarca cana mal olan Kovid-19 pandemisini, tüm dünya ile birlikte, yavaş yavaş uğurlamaya hazırlanıyoruz. Ancak pandeminin bize öğrettiklerini asla unutmamalıyız. Dayanışmanın, bir arada olmanın kıymetini öğrendik; “Sosyal Devlet” anlayışının ise, ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Sosyal Devlet ilkesi, halkın büyük çoğunluğunun yoksulluğa mahkûm edildiği ülkemizde, hayati bir konudur.

YOKLUK VE YOKSULLUK ASLA KADER DEĞİLDİR

Asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığı, ülke nüfusunun ezici bir çoğunluğunun yoksulluk sınırı altında gelir elde ettiği, milyonların enerji yoksunluğu yaşadığı ülkemizde bu yokluk ve yoksulluk asla kader değildir. Türkiye’de gerçek anlamda bir bayram yaşanması için, büyük bir değişime, büyük bir silkinmeye, işinin ehli insanların görev başına gelmesine ihtiyaç var.

BELEDİYELERİMİZ ARACILIĞI İLE UZATTIĞIMIZ EL YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Ramazan ayı boyunca belediyelerimiz aracılığıyla, ihtiyaç sahibi her vatandaşımıza uzattığımız el, iktidarımızda yapacaklarımızın da teminatıdır. Bu güzel ülkede yoksulluğu bitirmek, tükenen adalet ve hakkaniyeti yeniden tesis etmek ve elbette Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak temel hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, terör örgütlerine karşı mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimizi, Kovid-19 mücadelesinde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum. Sevgi, saygı, barış ve kardeşlik duygularımla, tüm milletimizin Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Erdoğan işçilere şükredin dedi

Benzer Haberler