Karar çıktı: Arto, Çağla Şıkel’e tazminat ödeyecek

Yayın tarihi: 27 Ocak 2021 Çarşamba 11:56 am - Güncelleme: 27 Ocak 2021 Çarşamba 11:56 am

Çağla Şıkel, ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla şikâyetçi olarak 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtığı Arto’dan 10 lira tazminat alacak.

Çağla Şıkel, kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Arto’dan şikayetçi olmuş, 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmış ve 3 ay mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Tazminat davasının duruşması İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Davayı karara bağlayan mahkeme, davayı kısmen kabul ederek 10 bin lira manevi tazminatın davalı Arto’dan alınarak Çağla Şıkel’e ödenmesine karar verdi.

Arto ne demişti?

Manken ve oyuncu Çağla Şıkel, önceki gün YouTube, hesabından bir video çekerek mini etekle nasıl frikik vermeden oturulup kalkılmasına yönelik takipçilerine bilgi vermişti. Çağla Şıkel’in bu videosunu sert bir dille eleştiren Arto, “İnsan adaplı olur. Oturup kalkmasını öğreteceğine televizyonda memelerini 70 milyona göstermemeyi öğretsin” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan en son aralık ayında faz 3 gönüllüsü olarak COVID-19 aşısı olan Çağla Şıkel, Koronavirüs’e yakalandığı iddiasıyla gündeme gelmişti. “Çağla ile Yeni Bir Gün”ün sunuculuğunu üstlenen Şıkel’in programının bant yayınlarının ekrana gelmesi bu iddiaları güçlendirdi. Virüsü oğlu Uzay’dan kaptığı konuşulan 42 yaşındaki sunucu, yaptırdığı koronavirüs testini sosyal medya hesabından paylaştı ve “Temaslı geçmişim olması ihtimaliyle test yaptırdık, sonucum negatif. Ben iyiyim, Uzay da çok iyi. Kısa bir süre sonra yayındayız” notunu düştü.

Şıkel’in tedbir amaçlı dinleneceği, kısa süre sonra canlı yayına devam edeceği belirtildi.