Karamollaoğlu: Kabaktepe, eski arkadaşlarını AK Parti’ye davet edecek

19 Mart 2021 Cuma

Karamollaoğlu: Kabaktepe, eski arkadaşlarını AK Parti’ye davet edecek

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Osman Nuri Kabaktepe için, tayin edilmeden 1 gün önce AKP’ye üye yapıldığını öne sürerek, “Eski arkadaşlarını AK Parti’ye davet edecek. Saadet Partililer ‘Osman Bey, Sen niye oraya gittin ki?’ Niye İl Başkanı oldun ki?’ der” ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, FOX TV’de yayınlanan ‘Çalar Saat’ programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Gündeme ilişkin değerlendirme yapan Karamollaoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Osman Nuri Kabaktepe konusuna ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kabaktepe için “Sevdiğimiz bir kardeşimiz” diyen Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı: “Düşünün, İl Başkanı olarak tayin edilmesinden 1 gün önce AK Parti’ye üye yapılmış. Kendinden önceki başkan diyor ki ‘Ben işte şu kadar kişiyi üye yaptım’. İşte sonuncusu Kabaktepe’ydi. Böyle bir emri vakiyle karşı karşıya kalmış. Böylece ‘Acaba İstanbul’da Saadet Partisi’nin tabanını çekebilir miyiz?’ Çekemezler. Saadet Partililer ‘Osman Bey, Sen niye oraya gittin ki?’ Niye İl Başkanı oldun ki?’ der. Eski arkadaşlarını AK Parti’ye davet edecek. Bunun Milli Görüş’e katkısıyla hiç alakası olmaz. Başarılı olursa bizim içimizden insanları öbür tarafa devşirmiş olur ki ben bunun olabileceği kanaattinde değilim.”

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, daha önce ‘Clubhouse’ adlı sosyal medya mecrasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken AKP’ye ne zaman üye olduğuyla ilgili soru üzerine, “TÜGVA, Maarif Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti’nde görev yaptım. Siyasal süreçte zihni ve fili olarak bulundum ama kurumsal görev almadım. Bu süreçlerden dolayı üye olup olmamam noktasındaki tartışmayı demokrasinin geriye gidişi olarak kabul ediyorum” demişti.

AKP İstanbul İl Başkan Kabaktepe’nin ilginç CV’si gündem oldu!

Benzer Haberler