Kanada’da müslümanlara silahlı saldırı

17 Nisan 2022 Pazar

Kanada’da müslümanlara silahlı saldırı

Kanada‘nın Toronto şehrindeki bir camide teravih namazından çıkan kişilere silahlı saldırı düzenlendi. Bir araç üzerinden açılan ateş sonucu 5 kişi yaralandı.

Kanada’nın Toronto şehrinin  Scarborough bölgesinde bulunan Ebubekir-i Sıddık Camisi’nde teravih namazından çıkan kişilere silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı da 5 kişi yaralandı.

HUSUMETE SEBEP OLACAK HERHANGİ BİR OLAY YOK

Toronto Polisi Sözcüsü David Rydzik, yaptığı açıklamada, olayın cumartesi yerel saatle 01.00 sularında teravih namazından çıkan 5 kişinin, yoldan geçen bir araçtaki kişi ya da kişilerin silahlı saldırısında yaralandığını bildiren Rydzik, yaralananların, husumete sebep olacak herhangi bir olaya karıştığını gösteren bilgi olmadığını belirtti.

Rydzik, yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığını, üçünün taburcu edildiğini, ikisinin ise tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

Olayın gerçekleştiği Ebubekir-i Sıddık Camisi’nin bağlı olduğu Scarborough Müslümanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nadeem Sheikh de “Gerçekten üzgün ve endişeliyim. Bu sabah 5 kardeşimiz vuruldu. Saldırganların bir an önce bulunup adalete teslim edilmelerini istiyoruz” dedi.

 

Kanada’dan tartışma yaratacak karar: Akıl hastaları hayatlarına son verebilecek

Benzer Haberler