Kadın katili polisten kaçarken kendi silahıyla öldü

Yayın tarihi: 22 Mayıs 2024 Çarşamba 8:58 am - Güncelleme: 22 Mayıs 2024 Çarşamba 8:58 am

Bahar Kaban’ı katleden Gökhan Yıldız, emniyet ekiplerinin kimlik kontrolünde polise sahte bilgi verince polis ve şahıs arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbedede silahla kendisini ve polisi yaralayan katil hayatını kaybetti.

Kadıköy Söğütlüçeşme metrobüs durağı çıkışında polis ekipleri güvenlik kontrolü sırasında şüpheli şahıs Gökhan Yıldız’dan kimlik istedi. Şahsın başka bir kimlik vermesi ve polis ekiplerinin durumu fark etmesi üzerine polis ekipleri şahsı gözaltına almak istedi.

Şahıs ile polisler arasında yaşanan arbedede şüpheli Gökhan Yıldız kendisine ait olan silahı çıkarırken kazayla kendini ve E.B. adlı polis memuru vurarak yaraladı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Gökhan Yıldız’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralı polis memuru E.B.’nin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Yapılan soruşturmada şüpheli şahıs Gökhan Yıldız’ın 4 adet suç kaydı olduğu, 16.05.2024 tarihinde Küçükçekmece’de yaşanan eski nişanlısı Bahar Kaban’ın öldürülmesi olayının şüpheli firarisi olduğu tespit edildi.

Husumetli iki aile birbirine girdi, 4 polis ve 1 bekçi yaralandı

Kaynak: TELE1