Kabine, korona gündemiyle toplanacak; yeni yasaklar gelebilir

28 Kasım 2020 Cumartesi

Kabine, korona gündemiyle toplanacak; yeni yasaklar gelebilir

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Koronavirüs gündemiyle pazartesi günü toplanacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini de sunacağı belirtildi. Toplantıdan yeni kararlar çıkmasına kesin gözü ile bakılırken, Erdoğan toplantı sonrası açıklama yapacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi Cumhurbaşkanlığı Kabinesine başkanlık edecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son kabine toplantısında alınan tedbirlerin sahaya yansıması ve ilave tedbirlerle ilgili sunum yapacak. Kabine toplantısından Koronavirüs’le mücadele için ek tedbirlerin çıkması bekleniyor. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alınacak ek tedbirleri açıklaması bekleniyor.

Kabine toplantısında ayrıca ekonomi, hukuk ve demokrasi alanlarında reform amacıyla atılabilecek adımlar da görüşülecek. Ekonomideki son gelişmelerin yanı sıra başta Libya, Doğu Akdeniz, Karabağ ve Suriye meseleleri olmak üzere dış politikadaki gelişmeler de ele alınacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman başlayacak?

Benzer Haberler