Kaan Ayhan’dan Montella yorumu: Hiç bu kadar taktik çalışmadım

Yayın tarihi: 25 Haziran 2024 Salı 2:31 pm - Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 2:31 pm

A Milli Takım oyuncusu Kaan Ayhan, Vincenzo Montella hakkındaki görüşlerini anlatarak ”Daha önce hiç bu kadar yoğun taktik antrenmanı yapmamıştım. Biz ondan memnunuz” dedi.

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu’nda mücadele eden A Milli Takım, yarın saat 22.00’de Volksparkstadion’da Çekya ile karşılaşacak. Milli futbolcu Kaan Ayhan, EURO2024.com sitesine Çekya maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çekya maçının önemine dikkat çeken Kaan Ayhan, “Açıkçası turnuva başlamadan önce aklımda EURO 2008’de oynadığımız Çekya maçına benzer bir senaryo vardı. Herkes ikinci maçtan sonra gruptan çıkmayı garantilemek istiyor. Ben de grup aşamasına daha erken katılmak istiyordum ama ne yazık ki işler bu şekilde olmadı” dedi.

“2008’DEKİ MAÇI HATIRLIYORUM”

EURO 2008’de elde edilen başarıdan bahseden Kaan Ayhan, “EURO 2008’de kazanılan bu tarihi zaferi örnek alabiliriz. Umarım milli takımın o dönemde elde ettiği başarının aynısını, hatta daha büyük bir başarıyı biz de yakalayabiliriz. Böyle muhteşem hayranların önünde biz de aynı yolu izlemek istiyoruz. 2008’deki maçı çok iyi hatırlıyorum, çünkü mahallemizde ilk kez büyük ekrandan halka açık bir etkinlik yapılıyordu. O heyecanın üzerine böylesine büyük bir galibiyet almak uzun süre aklımda kaldı” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli oyuncu, Türkiye’nin EURO 2024 performansını değerlendirerek, “İki maçın ardından üç puanımız var. Gürcistan maçı iyi bir başlangıçtı. Portekiz, iyi bir günde olsak kazanabilirdik ama Portekiz o gün çok güçlüydü. Önümüzde bir maç daha var ve 6 puan alıp grubu ikinci bitirmek istiyoruz” dedi.

“HİÇ BU KADAR TAKTİK ÇALIŞMADIM”

Teknik direktör Vincenzo Montella hakkında da konuşan Ayhan, “Ne bekleyebilirsiniz? Adam İtalyan! Çok fazla taktik analiz ve sahada çok fazla taktik antrenmanı var. Daha önce hiç bu kadar yoğun taktik antrenmanı yapmamıştım. Biz ondan memnunuz, İtalyan disipliniyle bizi yönlendiriyor, Montella saha içinde ve saha dışında net planları olan, etrafındaki herkesin de bu heyecanı paylaşmasını bekleyen bir teknik direktör” şeklinde konuştu.

29 yaşındaki futbolcu, EURO 2024 F Grubu’ndaki ilk iki maçta da ilk 11’de yer alırken, Gürcistan karşılaşmasında Arda Güler’in attığı şık golün asistini yapmıştı.

Forma skandalında perde aralanıyor! Arda Güler’in ön plana çıkması Montella’yı rahatsız mı etti?

Kaynak: HABER MERKEZİ