Joe Biden’ın yemin töreni için ABD’li askerler Kongre binasında yerde yatıyor!

13 Ocak 2021 Çarşamba

Joe Biden’ın yemin töreni için ABD’li askerler Kongre binasında yerde yatıyor!

Washington’da Joe Biden’ın yemin gününden önce alınan güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. ABD’den son gelen fotoğraflar ise kentteki tedbirlerin boyutunu göz önüne serdi. Fotoğrafta Washington DC’ye gönderilen ABD ulusal muhafızlarının Meclis’te yerlerde yattığı görüldü.

6 Ocak’ta ABD’nin başkenti Washington’da Kongre binasının basılması ve 5 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından gözler 20 Ocak’taki başkanlık devir teslimine çevrildi.

20 Ocak’ta olası olayları engellemek için Ulusal Muhafızlar başkent Washington’a gönderilmişti. Binlerce asker otobüslerle DC’ye taşınırken, Amerikalı gazeteci Nathaniel Reed, Kongre binası içinde yerde yatan askerlerin görüntülerini Twitter’dan paylaştı.

​​20 Ocak’a kadar 10 binden fazla askerin başkente gelmesi bekleniyor. Ayrıca, başkentin simge yapısı Washington anıtı başta olmak üzere birçok turistik noktanın da ziyarete kapatılacağı belirtildi.

AZİL İÇİN İKİNCİ OYLAMA BAŞLADI

Temsilciler Meclisi’nin Başkan Donald Trump’ın görevden uzaklaştırılması için bugün ikinci kez azil sürecini başlatmak üzere oylama gerçekleştiriliyor.

Demokrat Partililer Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu ellerinde bulundurduğu için azil sürecini ilerletmede tek başlarına yeterli oya sahip. Bazı Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi üyeleri de Demokrat Parti’ye azil sürecinde destek vereceklerini açıkladı.

 

Etiket: ABD Joe Biden

Benzer Haberler