Jahrein, AKP’li vekilin sahur organizasyonuna katılanları açıkladı

Yayın tarihi: 23 Nisan 2022 Cumartesi 9:49 am - Güncelleme: 23 Nisan 2022 Cumartesi 9:49 am

Jahrein kullanıcı adlı eski Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç, AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak’ın sahur organizasyonuna katılanların kim olduklarını açıkladı. Kadak, sahur programına katılanlar için “Sosyal medyadan davet edilen 25 kişi” ifadelerini kullanmıştı.

Jahrein kullanıcı adlı eski Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç, AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak’ın takipçileri ile sahur yaptığı yemeğe ait fotoğrafı eleştirdi. Jahrein, “Sosyal medyadan davet edilen rastgele 25 kişi olduğuna inananlar için elimde satılık bir köprü var” demesi üzerine ikili, Twitter’dan birbirine girdi.

AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Twitter’dan yaptığı paylaşımda sosyal medyadan davet ettiği 25 kişiyle Çengelköy’de sahur yaptığını açıkladı. Jahrein’in Tweeti eleştirel bir şekilde alıntılaması üzerine ikili arasında gerginlik yaşandı.

RÜMEYSA KADAK: DİKKAT ÇEKMEK İÇİN TWEET ARADIĞINI DÜŞÜNECEĞİZ

Jahrein’in paylaşımına karşın ise Rümeyse Kadak, “Biraz daha zorlarsan dikkat çekmek için sürekli sayfa yenileyip cevap yazacak tweet aradığını düşüneceğiz”  sözlerine yer verirken kapısının Jahrein’e her zaman açık olduğunu da not düştü.

RÜMEYSA KADAK’I YAYINLARINA DAVET ETMİŞTİ

Jahrein ve Rümeysa Kadak arasındaki gerginliğin devam etmesi üzerine 20 kere Twitch yayınına çağırdığı halde kontağı Rümeysa Kadak’ın kestiğini belirten Jahrein, “Sahte samimiyet işini büyüklerinden iyi öğrenmişsin Rümeysa. Tebrik ederim” sözlerine yer verdi.

“SANA OLUMLU DÖNÜŞ YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Rümeysa Kadak “Yayın daveti için yazdığını kabul edeceğini beklemiyordum. Söz verdiğim Twitch yayıncıları oldu ama sana olumlu dönüş yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

JAHREIN SAHURA KATILANLARIN KİM OLDUĞUNU AÇIKLADI

Tartışmalar sonrası ise Jahrein, sahur programına kimlerin katıldığını sosyal medya hesabından paylaştı. Katılan gençlerin TÜGVA ve AKP’ye yakın olduklarını dile getiren Jahrein yaptığı paylaşımlar sonrasında, Mina Kahraman isimli kadının kendisini “gavur” ve “it” diye tehdit ettiğini de açıkladı.

Jahrein paylaştı, sosyal medya İdris Naim Şahin’i hatırlattı