İYİ Partili Türkkan: Osman Öcalan’a TRT’de bir yemek programı yaptırırsınız artık, size yakışır

14 Temmuz 2021 Çarşamba

İYİ Partili Türkkan: Osman Öcalan’a TRT’de bir yemek programı yaptırırsınız artık, size yakışır

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT’ye yaptığı son atamaları eleştirerek, “Önümüzdeki süreçte o televizyona çıkardığınız Osman Öcalan’a TRT’de bir yemek programı yaptırırsınız artık, size de yakışır. Ama heveslenmeyin, biz buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT’de yönetime atadığı isimlere tepki gösterdi. Türkkan, “TRT Yönetim Kurulu Başkanı ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak oldu. Düne kadar vatan haini Öcalan’a karşı ve kalleşler sürüsü PKK’ya karşı methiyeler düzen Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sayenizde yönetim kurulu üyesi olarak atanmış. Anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde TRT, çözüm sürecinin borazanı haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın daha önce TRT’ye çıkarılmasını anımsatan İYİ Partili Türkkan, “Bu tehlikeli zihniyet, Osman Öcalan’a TRT’de yemek programı sundurursa hiç şaşırmayın. Evet, önümüzdeki süreçte o televizyona çıkardığınız Osman Öcalan’a TRT’de bir yemek programı yaptırırsınız artık, size de yakışır. Ama heveslenmeyin, biz buna müsaade etmeyeceğiz” sözleriyle tepki gösterdi.

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Türkiye Radyo-Televizyon Kurumunun (TRT) “Yönetim Kurulu” başlıklı 536. maddesi yeniden düzenlenerek TRT’nin yönetim yapısında değişikliğe gidildi. Görev süresi sona eren TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı. Yeni TRT Yönetim Kurulu Başkanı ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak oldu. Yeni Yönetim Kurulu’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in oğlu Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin ile Sabah yazarı Hilal Kaplan da girdi.

Benzer Haberler