İYİ Partili Alp Emeç: İfademi verip derse yetişecektim beni tutukladılar

21 Nisan 2022 Perşembe

İYİ Partili Alp Emeç: İfademi verip derse yetişecektim beni tutukladılar

Gazeteci Sedef Kabaş‘ın tutuklanmasına neden olan atasözünü paylaşması nedeniyle tutuklanan İYİ Parti Gençlik Kolları üyesi 20 yaşındaki Alp Emeç, “İfademi verip derse yetişecektim beni tutukladılar” dedi.

Sedef Kabaş’ın sözlerini paylaşan İYİ Partili genç tutuklandı

İYİ Parti Gençlik Kolları üyesi 20 yaşındaki Alp Emeç ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı. Emeç’in tutuklanma gerekçesi, gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasına neden olan atasözünü kendi hesabından paylaşıp silmesi olarak gösterildi. Konuya ilişkin Medyascope’tan Ali Macit’e konuşan Emeç, “Tutuklanmayı hiç beklemiyordum süreç bir anda gerçekleşti. İfadeye çağrıldığımda başta inanamadım. Polisler ifadeye ‘Önemli bir şey yok. Attığın bir tweet var. Gelip ifadeni verip gideceksin’ diyerek çağırdılar. Savcılığa gittik, ifadeden sonra bir kadın geldi ceza hakimliğine sevk edileceğimi söyledi. Barodan avukat verdiler. Avukat geldi, dosyayı inceledi ve şaşırdı. Tutuklanmayacağımızı, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Benden önce ifadeye giren kişi yaralamadan dolayı girdi, saldılar, beni tutukladılar. Bu duruma inanamadım. Beni tutukladığını söyleyince ben de avukatım da dışarıda bekleyen ailem de çok şaşırdı. Benim derdim ifademi hızlıca verip derse yetişmekti ancak beni tutuklayıp buraya getirdiler.” diye konuştu.

“ÜMİTSİZLİĞİM SONA ERDİ”

Tutuklu bulunduğu süre içerisinde gördüğü destekten bahseden Emeç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başta umutsuzluğa sürüklendim. Cezamın ne olduğunu, ne kadar süre burada kalacağımı bilmiyordum. Sürenin belirsizliği umutsuzluğa sürüklüyor. Bir yıl kalacaksın deseler bu kadar zorlanmazdım. Dışarıdan gelen avukat arkadaşlarım, abilerim ziyaretime geldikçe rahatladım. Destek geldikçe, sesimi duyurdukça umutlandım. Ümitsizliğim artık sona erdi”

Sedef Kabaş’ın sözlerini paylaşan İYİ Partili genç tutuklandı

Benzer Haberler