İYİ Partili Ağıralioğlu’na ilk tepki Gültekin Uysal’dan: Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım

23 Mart 2023 Perşembe

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Uysal, “Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği zaten bu tür sözlerdir.” dedi.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, dün yaptığı basın açıklamasında Millet İttifakı’na yönelik sert açıklamalarda bulunarak itirazlarını dile getirdi. Ağıralioğlu’nun açıklamalarına ilk tepki Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan geldi. Halk Tv’de İsmail Küçükkaya’ya konuşan Uysal, ” Neticede ortak mutabakat ile bir aday açıklanmış. Tartışmaları yapabilirsiniz. İyinin daha iyisi var. Güzelin daha güzeli var. Perdenin arkasında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Ama artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var.” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARIN İSTEDİĞİ BU TÜR SÖZLERDİR”

Uysal, şunları söyledi:

Bizim partilerin kurumsal tavırlarına bakmak mecburiyetindeyiz. Parti disiplini içerisinde değerlendirmeleri yaparlar. Özünde söylenenleri hem doğru bulmuyorum hem kabul etmiyorum. İYİ Parti, bu açıklamalara kurumsal olarak bir refleks verecektir. Neticede ortak mutabakat ile bir aday açıklanmış. Tartışmaları yapabilirsiniz. İyinin daha iyisi var. Güzelin daha güzeli var. Perdenin arkasında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Ama artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var. O istikametten ayrılmadan belirli değerlendirmeleri yapmak mecburiyetindeyiz. Söylenen sözler bizi de ilgilendiriyor. O ‘kumpas’ lafını ne benim şahsım ne de siyasi partilerin genel başkanlarının hak etmediği kanaatindeyim. Öyle bir vaka yok. Türkiye’de terörle mücadelede de ne tereddüt kaldı ne müsamaha. Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği zaten bu tür sözlerdir. Bu ifadelerin doğru olmadığını düşünüyorum.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu adaylık başvurusu yapmadı