İYİ Parti’den depremzedeler için internet sitesi

14 Şubat 2023 Salı

İYİ Parti, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından, afetten etkilenen vatandaşların yararlanması için bir internet sitesi kurdu. Site ile yurttaşların stratejik noktalara ulaşmaları kolaylaştırılacak.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde can kayıpları ve yaralı sayısı artmaya devam edereken İYİ Parti Gençlik Kolları, deprem bölgesine özel bir internet sitesi kurdu.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, depremden etkilenen şehirler başta olmak üzere tüm Türkiye genelindeki geçici akaryakıt noktaları, barınma yerleri, eczane, gıda dağıtım yerleri, mobil tuvalet, toplanma alanları, veteriner ve yardım toplama alanları gibi önemli konumlara site üzerinden ulaşılabiliyor.

Ayrıca sitede, “önemli telefon numaraları ve internet siteleri”, “kurumlara bağışlar”, “yardım sağlayabilirim” bölümleri de yer alıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İlk günden beri hem arama kurtarma çalışmalarında hem de yardım toplama faaliyetlerinde gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum. İYİ Gençlik’in hazırlamış olduğu ‘afetdestek.com’ sitesinden güncel duruma siz de bakabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

İYİ Partili arama kurtarma ekipleri 126 kişiyi kurtardı