İYİ Partili arama kurtarma ekipleri 126 kişiyi kurtardı

Yayın tarihi: 14 Şubat 2023 Salı 7:17 pm - Güncelleme: 14 Şubat 2023 Salı 7:17 pm

İYİ Partili arama kurtarma ekipleri 126 kişiyi enkazlardan sağ çıkardı. İYİ Partililerin kurduğu aşevlerinde de 150 bin kişiye yemek verildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da düzenlenen toplantıda partisinin deprem sonrası yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Toplantıya, deprem bölgesinde görevlendirilen Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri, GİK üyeleri ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı. Sahada görevlendirilen isimlerin tespitlerinin ele alındığı toplantıda, İYİ Parti Afet Koordinasyon Merkezi’nin çalışmaları da masaya yatırıldı.

AŞEVLERİNDE 150 BİN KİŞİYE YEMEK

Akşener’e bilgi veren İYİ Partililerin aktardığına göre 524 kişiden oluşan arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu 126 kişi enkazdan canlı olarak kurtarıldı. 7 binden fazla depremzede misafirhane, otel ve konutlara yerleştirildi. Partililer tarafından kurulan aşevlerinde günlük 150 bin kişiye yemek yardımı sağlandı.

İYİ Partililer 500 çadırın kurulumu tamamlanırken, bin çadır için çalışmalara başladı. Deprem bölgesine 418 tırla yaklaşık 1 milyon ihtiyaç malzemesi ulaştırıldı. Partiden yapılan açıklamaya göre yardım malzemelerinin dağıtımı için 634 kişilik ekip oluşturuldu. Eğitim Politikaları Başkanlığı tarafından da 221 öğrenci 4 ilde burslu olarak okullara yerleştirildi.