İstanbul’da karda mahsur kalan haham camiye sığındı

27 Ocak 2022 Perşembe

İstanbul’da kenti etkisi altına alarak yolların kapanmasına yol açan kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığı bölgeden jandarma tarafından alınarak camiye götürülen İsrailli haham İsrael Elbom, ülkesine döndü.

Yoğun kar yağışı nedeni ile saat 15.00’den gece 02.00’ye kadar araçta beklemek zorunda kalan Elbom, jandarmanın yardımıyla yakındaki bir polis merkezine, ardından beklemek üzere İstanbul Havalimanı yakınındaki Ali Kuşçu Camisi’ne götürüldü. Yolların açılmasıyla Esenyurt’taki bir otele yerleştirilen Elbom ardından İstanbul Havalimanı üzerinden ülkesine döndü.

“İLK KEZ CAMİYE GİRDİM”

Uçağa binmeden önce gazetecilere açıklama yapan 62 yaşındaki haham İsrael Elbom, kar yağışı ve tipi yüzünden İstanbul Havalimanı’na varamadan yaklaşık 10 saat yolda mahsur kaldığını söyledi. Askerlerin gelip kendisini kurtardığını belirten Elbom, şunları söyledi:

“Götürdükleri yer otel değil bir camiydi. Orada uyudum. 5 saat camide kaldım. Sabah ibadet ettim. Herkes çok iyi davrandı bana. Hepimiz için, şimdi ve gelecek zamanlar için savaş değil barış istiyorum. Müslümanlar ve herkes için bunu istiyorum. Dünya böylece daha güzel olacak. Camideki tek Yahudi bendim. Camide çok iyi hissettim. Oradaki insanlar çok iyiydi. İlk kez bir camiye girdim. İyi ve rahat hissettim orada. Birbirimizi seversek, birbirimize gülümser ve daha iyi davranırsak her şey güzel olacak.”

Trendyol işçilerinin zaferi sonrası Kargo direnişi yayıldı! Aras, Hepsijet, Sürat…

Benzer Haberler