İsrail ve ABD’yi protesto etmek için İncirlik Üssüne girmeye çalışanlara polis müdahalesi

Yayın tarihi: 5 Kasım 2023 Pazar 4:01 pm - Güncelleme: 5 Kasım 2023 Pazar 4:01 pm

Gazze’ye düzenlenen saldırılar nedeniyle İsrail ve ABD’yi protesto etmek isteyen bir grup, Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne girmeye çalıştı. Gruba polis ekipleri müdahale etti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle Adana’daki ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı 39’uncu Kanat Komutanlığı ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nın konuşlu olduğu İncirlik Üssü önünde protesto gösterisi düzenleme kararı aldı.

İsrailli bakandan skandal sözler! “Gazze’ye nükleer bomba atılması olasılıklardan biri”

İstanbul’dan 3 Kasım’da araçlarıyla hareket eden konvoy, bu sabah Adana’ya giriş yaptı. İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın da çağrısıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelenler de ana konvoyla birleşti. Polis ekipleri, üs çevresindeki cadde ve sokakları kapatarak güvenlik önlemi aldı. Grubun, Sezai Karakoç Bulvarı’nda belirlenen alanda miting yapmasına izin verildi. Konvoyun üs çevresine yaklaştığı saat 14.00 sıralarında gruptan bazıları tarlalar üzerinden üsse girmeye çalıştı. Atlı polisler ve çevik kuvvet ekipleri, grubu dağıtmak için biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti.