iPhone 14 için yeni iddialar ortaya atıldı

5 Ağustos 2022 Cuma

Apple yonga seti konusunda hala kararsız. Teknoloji dünyasının  en önemli isimlerinden olan Apple, oldukça kısa bir süre içerisinde yeni akıllı telefon serisini resmen tanıtacak. Amerikalı teknoloji devi tarafından tanıtılacak olan iPhone 14’ün lansman tarihi yaklaştıkça, bu cihaz hakkında ortaya atılan söylentiler de artmaya devam ediyor.

 

Eğer teknoloji dünyasını biraz yakından takip ediyorsanız, bugüne kadar iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin ayrı, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ise ayrı bir model olarak tanıtılacağını biliyorsunuzdur. Tabi iPhone’un iki farklı gruba ayrılması demek, bu cihazlarda kullanılacak donanımların da farklılaşması demektir. Bunun en net belirtisini ise yonga setinde göreceğiz.

 

iPhone 14

Buna göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yeni nesil A16 Bionic yonga setinin kullanılacağı neredeyse kesinleşti. Sızıntılara inanacak olursak, standart modeller olarak kabul edilen iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde ise iPhone 13 serisinde kullanılan Apple A15 Bionic işlemci modeli bulunacak. Ancak bugün ortaya çıkan bir veri işlemci konusundaki belirsizliğe çare olacak.

 

Ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan son iddialara göre, iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde kullanılacak olan Apple A15 Bionic işlemci, iPhone 13’de kullanılan modellerden daha gelişmiş olacak. Yani aslında bu bilgiyle iki cihazda kullanılan işlemcilerin kökende aynı olsa da, performans ve verimlilik anlamında bazı farklarının bulunacağı kesinleşmiş oldu.

XBOX Game Pass Ağustos Oyunları belli oldu.

Benzer Haberler