Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘İntihar’ demişlerdi; Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün, başsavcı yardımcısı Ünal’ın evine gelmiş!

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde, Ünal’ın silahıyla intihar ettiği iddia edilen Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin şüpheler devam ederken; Kadirova’nın öldüğü gün başsavcı yardımcısının Ünal’ın evine geldiği ortaya çıktı.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde, Ünal’a ait silahla hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümündeki şüpheler devam ediyor. Ünal’ın, Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün başsavcı yardımcısını evine çağırdı ortaya çıktı.

Özbek basınında yer alan haberlere göre, Ünal’ın sadece evine gelen başsavcı yardımcısına ifade verdiğine ve polise ifade vermediği öğrendildi. Ünal verdiği ifadede, “Ben tabancanın kaybolduğunu öğrenince her yeri aradık. Kadirova’nın odasına gittik ancak Kadirova ‘ bende değil’ yanıtı verdi” dedi.

‘VEKALETNAME İÇİN ZORLUKLAR ÇIKARILIYOR’

Kadirova Ailesinin avukatı Birol Öztürk ise BirGün’e konuştu. Öztürk, önemli gelişmeler ve tanıklar olduğunu vurgulayarak, “Özbekistan’da bulunan Türkiye Konsolosluğu’nun vekaletname konusunda ağabeye zorluklar çıkarttı. Müvekkilim haftalardır vekaletname çıkarabilmek için uğraşıyor. Hâlâ dosyaya ulaşamadım ve dosyaya ulaştığımda çok detaylı bir açıklama yapacağım. Dosyaya ulaşamamamın en önemli nedeni vekaletname konusunda çıkarılan zorluklardır” ifadelerini kullandı.

‘CİDDİ BASKILAR YAPILIYOR’

Ailenin durumuna da değinen avukat Öztürk, şunları söyledi:

“Aile perişan halde ve kendilerine çok fazla telefon geldiğini belirtti. Abisi ile konuştuğumda çok ciddi baskı yapıldığını söyledi ve cenazeyle birlikte Özbekistan’a giden Ünal’ın şoförü üzerinden de baskı yapıldığını düşünüyorum. Aile çok tedirgin durumda. Bu olayla alakalı çok ciddi duyumlarımız var ve ulaştığımız tanıklar var ve bu tanıkların çok ciddi beyanları var.”

loading...