İnternete dev zam geliyor

30 Mart 2022 Çarşamba

İnternete dev zam geliyor

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zam yapıldığına dikkat çekerek  zamlı tarifelerin 1 Nisan’da yürürlüğe gireceğini belirtti. TELKODER tarafından yapılan açıklamada, “Tüketiciler önümüzdeki dönemde yüksek internet faturaları ödemek zorunda kalacak” denildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir artışa gideceği ifade edildi. TELKODER, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek zammın Türk Telekom’dan toptan hizmet alarak milyonlarca müşterisine internet ulaştıran şirketleri büyük finansal zarara uğratacağını ifade etti.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci yaptığı açıklamada “Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü. BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı” dedi.

Teberci açıklamasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan, milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de, Türk Telekom’un internet hizmeti ile ilgili port ücretlerine yüzde 70’e yakın oranda zam talebinin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylandığını söylemişti.

Çiftçiler zamlara isyan etti!

 

Benzer Haberler