İmamoğlu’na ikinci soruşturmanın altında düğün var

7 Mayıs 2021 Cuma

İmamoğlu’na ikinci soruşturmanın altında düğün var

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “ellerini arkadan bağlama” soruşturmasının peşinden “HDP’li başkanları ziyaret etti” soruşturması açılabileceğini söyledi.

 

Öztürk bugün yayımlanan yazısında İmamoğlu’na açılan soruştumalardan bahsetti. Öztürk yazısında “Cumhuriyet Savcılığı, soruşturma başlatabilmek için İçişleri Bakanı’ndan izin istedi. Bakan, “izin verdim” derse yeni bir süreç başlayacak” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu’na ‘ellerini bağladı’ soruşturmasının arkasındaki kişi ortaya çıktı!

 

Öztürk’ün konuyla ilgili bugünkü yazısı şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinin bulunduğu bahçeye girerken, bir ara elini arkasına bağlaması, “Fatih’e saygısızlık” şikayetine yol açtı. Cumhuriyet Savcılığı, soruşturma başlatabilmek için İçişleri Bakanı’ndan izin istedi. Bakan, “izin verdim” derse yeni bir süreç başlayacak.

Şikayetçinin kim olduğu gizli tutuluyor ama onun kimliği belediye yetkililerine göre belli. İmamoğlu’nu şikayet etmeyi alışkanlık haline getiren bir gazeteciden ve belediye meclis üyesinden söz ediliyor. Ancak, belgeleri görmeden isim yazmak doğru değil.

DÜĞÜNÜ ERTELENMİŞTİ
İmamoğlu ile ilgili yürütülen soruşturma konularından birisi de seçimden sonra Güneydoğu’ya gidip bazı belediye başkanlarını ziyaret etmesi. Gittiğinde de halkı dinleyen Atatürk fotoğrafları götürdüğünü de hatırlatalım. Bu olayın aslını da anlatalım:

CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, seçim çalışmaları için Güneydoğulu mele (Din görevlisi) ve kanaat önderlerinden 44 kişiyi İstanbul’a götürmüştü. Yeğeni Cihan Yaşar’ın da o sırada düğünü olacaktı. Cihan da İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına katılıyordu. Bir gün, “Başkanım seçim yenileneceği için ben de düğün tarihimi erteliyorum. Seçimi kazandıktan sonra düğünüme Batman’a gelir misin?” dedi. İmamoğlu’dan söz aldı.

Seçimi ikinci kez kazanınca, İl Başkanı Hüseyin Yaşar, “Din adamları ve kanaat önderlerinin ziyarete gelmek istediğini” söyledi. Başkan da, “Ben düğününe katılacağıma Cihan’a söz vermiştim. Batman’a geleceğim. Orada kanaat önderleriyle de görüşürüz” dedi. İmamoğlu sözünde durdu, Cihan’ın düğününe katıldı. O gelişte bazı HDP’li başkanlarla da görüştü.

Bu konuda da savcı soruşturma izni istedi. Bakalım, İçişleri Bakanı nasıl bir karar verecek, bekleyelim, görelim.

 

Tamamını okumak için tıklayın.

Benzer Haberler