İmamoğlu’nu şikayet edenin ‘Akçe’li işleri ortaya çıktı

6 Mayıs 2021 Perşembe

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikayet ettiğini söyledi. Açıklamasının ardından yaptığı paylaşımda söylemlerini değiştiren Akçekaya şikayetin 2019 yılında yapıldığını belirtti. Gazeteci Kemal Vanlı, İmamoğlu’nu şikayet ettiğini söyleyen Ufuk Akçekaya’nın Tokat, İstanbul ve Edirne’de bulunan okullarında yolsuzluk yaptığını belirterek, ” Okul ücretlerini tahsil etmesinin ardından, topladığı paraların üzerine yattı” ifadelerini kullandı.

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada İmamoğlu’nu kendisinin CİMER’e şikâyet ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaklaşık 37 dakika yayın yapan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya şikâyeti kendisinin yaptığını iddia ederek, “2 gündür gündemi sarsan Ekrem İmamoğlu ile ilgili CİMER’e kim şikâyet etti? Bunu açıklayacağım. Bugün de İmamoğlu açıklama yaptı. 2006 Eylül’de bir kere oturmuşluğum var. Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet eden benim. Ufuk Akçekaya yani Tokatspor FK başkanı. Aynı zamanda eğitimciyim” dedi.

 

Akçekaya bu açıklamasının ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda İmamoğlu hakkında CİMER’e yaptığı şikayettin türbe ziyaretinden kaynaklanmadığını belirtti.

Akçekaya, İmamoğlu’nu kendisine kumpas kurduğunu iddia ederek, bu yüzden şikâyet ettiğini öne sürdü. Öte yandan Akçekaya, “Türbe soruşturmasının kamuflaj olduğunu düşünüyorum” açıklaması yaptı.

 

 

İLGİLİ HABER | İmamoğlu’ndan ‘ellerini arkadan bağladın’ soruşturmasına güldüren yanıt

İmamoğlu’ndan ‘ellerini arkadan bağladın’ soruşturmasına güldüren yanıt

“ŞİKAYET EDEN BENİM”

OdaTV’de yer alan habere göre; Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya şikayeti kendisinin yaptığını öne sürdü. 37 dakikalık videosunda dosya numaraları veren Akçekaya’nın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li siyasetçilerle fotoğrafları dikkat çekti.

Videoda Erdoğan’a sevgisini de ifade eden Akçekaya’nın AKP’den İstanbul milletvekili aday adayı olması da dikkat çekti.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Evren Başar, “Bu kişinin CİMER kayıtlarında böylesi bir başvurusu söz konusu değildir” açıklaması yaptı.

 

İLGİLİ HABER | Hulki Cevizoğlu: İmamoğlu’nu şikayet eden CHP olabilir

Hulki Cevizoğlu: İmamoğlu’nu şikayet eden CHP olabilir

 

“ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ MAĞDUR ETTİ”

Tokat’ta gazetecilik yapan Kemal Vanlı, Sözcü’den İsmail Akduman’a konuştu. Vanlı, Akçekaya hakkında çok kez haber yaptığını belirterek, şu açıklamaları yaptı:

“Kentte gelip Tokatspor’u almanın yanında bir de okul kiraladı. Okul ücretlerini tahsil etmesinin ardından, topladığı paraların üzerine yattı. Okuldaki öğretmenler ve diğer çalışanlara maaşlarını ödemedi. Okulda eğitim aksadı. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler mağdur oldu.

Bunu sadece Tokat değil Edirne’de ve İstanbul’da da yaptı. Popüler isimlere forma hediye etmek gibi çeşitli bahanelerle görüntü vererek, bu görüntüleri daha sonra güven kazanma ve güç gösterisi olarak kullanıyor. Bunu Tokat’ta da uyguladı.

Özellikle AKP’li siyasiler ile hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yakın olduğu algısı yaratmak için forma hediye etme bahanesi ile Bilal Erdoğan ile görüntü verdi.

Hepsi yaklaşık 1 yıl içinde oldu. Tokat, İstanbul ve Edirne ve İstanbul’da okullar kiralayıp öğretmen ve velileri mağdur eden, hakkında dolandırıcılıktan yüzlerce suç duyurusu olan birisine Tokatspor nasıl verdiniz diye birçok kez sordum ve uyardım.

Sonunda bir ay kadar önce beni haklı çıkaran gelişmeler yaşandı. Tokat’taki iş insanları, bürokrat ve belediye başkanlarından sürekli para talep etmesinin ardından, istediklerini alamayınca, kentteki birçok ismi hedef alan tehdit, şantaj ve yer yer iftiralara varan açıklamalar yaptı.

Herkes gerçek yüzünü gördü ama işte işten geçti. Şimdi de İmamoğlu’nu ben şikayet ettim diyor. Bir sürü iddialar ortaya atıyor belgelerim var diyor ama hiç bir şey gösteremiyor.

Belediye başkanı olayında da böyle oldu. Beş kuruş vermeden aldığı kulübü geri vermek için şimdi 3 milyon dolar istiyor.”

Benzer Haberler