Hulki Cevizoğlu: İmamoğlu’nu şikayet eden CHP olabilir

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Hulki Cevizoğlu: İmamoğlu’nu şikayet eden CHP olabilir

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na türbede ellerini arkaya bağlamasıyla ilgili başlattığı ön soruşturmayla ilgili, “Böylesi bir davayla kişinin mağdur etmesi o kişiye puan kazandırır. Kendi kendilerini şikayet etmiş olabilirler” ifadesini kullandı.

İktidara yakın CNN Türk’te programda konuşulanlara açıklık getirmek isteyen İBB Sözcüsü Murat Ongun, canlı yayına bağlanarak “İçişleri Bakanlığı’ndan bize 28 Nisan’da gelen bir yazı” diyerek ön inceleme ile ilgili belgeyi okudu.

İmamoğlu’na peş peşe Zaytung’u kıskandıracak soruşturmalar! ‘Ellerini arkadan bağladın, ziyaret ettin’

İmamoğlu’ndan ‘ellerini arkadan bağladın’ soruşturmasına güldüren yanıt

“İfadelerde ön inceleme olmadığı gibi, ben uydurmuşum gibi ifadeler algıladım. Nedim Bey tarafından dile getirildi.” diyen Ongun “Ben bu yayıncılık işini bilirim, telefonda olduğum için dezavantajlıyım sözüm kesilmezse sevinirim” dedi.

“Soruşturma hemen açılmaz, bu bir ön inceleme dosyası, Nedim Bey belki bilmez. Bu seninle ilgili bir soruşturma başlatabilirim, bana savunmanı gönder demektir” diyen Ongun, savunma metninin de gönderildiğini ifade etti.

“BU SÖYLEMLER KIRICI OLUYOR”

“Ortada bir resmi yazı yokmuş da biz uydurmuşuz gibi davranılıyor” diyen Ongun, “bunun nesi yalan ben anlamadım” dedi. Soruşturma ile ilgili bilgilerden sonra “Belediyecilikle ilgili ne yaptılar?” sözlerini eleştiren Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden bahsederek “Bu söylemler kırıcı oluyor” açıklamasını yaptı.

MURAT ONGUN: HODRİ MEYDAN

Öte yandan KRT TVde konuşan Murat Ongun, “Hodri meydan! İçişleri açıklasın kim olduğunu biz de görelim. Ben Hulki Bey’in konuştuğunu duymadım ama o da güzel sallamış” ifadelerini kullandı.

 

Benzer Haberler