İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile aralarında geçen diyaloğu anlattı

Yayın tarihi: 25 Ocak 2024 Perşembe 6:15 pm - Güncelleme: 25 Ocak 2024 Perşembe 6:15 pm

Ekrem İmamoğlu, Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen‘in cenazesinde denk geldiği Kemal Kılıçdaroğlu’yla aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Türkiye’nin ilk kadın Hazine Genel Müdürü olarak görev yapan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski genel başkanlarından gazeteci yazar Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Aysel Öymen için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede taziyeleri Altan Öymen, kızı Aslı Öymen ve oğlu Murat Öymen kabul etti. Cenaze namazı öncesi İBB Başkanı İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’yla ayak üstü kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Cami çıkışında gazetecilere konuşan İmamoğlu “Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Bugün acımız büyük aramızdan Altan Öymen’in eşi rahmetli oldu. Onu ebediyete uğurladık, dolayısıyla yine önceki dönem genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na da hal hatır sorduk. Selamlaştık. ‘Eğer kalacaksanız vaktiniz olursa misafir etmek isteriz’ dedik. Özel bir program planlamış bu akşam. Hal hatır sorduk kendisini de iyi görmekten mutlu oldum. Allah sağlığını sıhhatini versin. İnşallah sağlıkla hep güzel günlerde bir arada olalım” diye konuştu.

Aysel Öymen son yolculuğuna uğurlandı

Kaynak: TELE1