İmamoğlu: 19 saat mesai sonrası 1 saatlik yemek molam neden gündem?

25 Ocak 2022 Salı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün sosyal medyada gündem olan bir balıkçıda çekildiği iddia edilen fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu kar yağışı ile mücadele ettiklerini söyleyerek, “19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur” dedi.

İmamoğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bir balıkçıda çekildiği iddia edilen fotoğrafı hakkında açıklama yaptı. İstanbul’daki yoğun kar yağışı sırasında 19 saat mesai yaptığını söyleyen İmamoğlu, kendisine yapılan saldırının altında İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı olduğunu söyledi.

İmamoğlu’nun konuya dair paylaşımı şu şekilde:

Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.

İstanbul’da hayat durdu: Yollar kapandı, çatı çöktü, özel araçlar yasaklandı

İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalanlar turistlerden protesto