İddia: Thodex, Sedat Peker’le ilişkili olabilir

23 Nisan 2021 Cuma

İddia: Thodex, Sedat Peker’le ilişkili olabilir

Yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığının belirtilmesinin ardından şirketin organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le ilişkili olabileceği de iddia edildi.

T24 yazarı Fusün Sarp Nesil, ‘Thodex, Sedat Peker ile bağlantılı olabilir mi?’ başlıklı yazısında kripto para vurgunuyla gündemde olan Thodex’le ilgili çarpıcı bir iddiaya yer verdi.

Thodex’in Sedat Peker’le ilişkili olabileceği şeklinde iddialara yer veren Nesil’in yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Bu arada kripto para ortamlarında konuşulan bir husus da, Thodex’in Sedat Peker ile ilişkili olabileceği şeklinde. Bunun en önemli iki nedeni Özer’in geçmişinde bu tür bir borsayı kurup, yönetecek tecrübede olmaması (gerçi Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın da aynı durumdaydı).

Geçen haftalardaki operasyonlarla Sedat Peker’in mallarına el konması üzerine, bu operasyonun Thodex’e doğru gideceği düşünülmüş olabilir, yorumları yapılıyor. CEO’nun evvelki gün yurt dışına çıkıp, Tiran’a gitmiş olması da bu düşünceleri güçlendiriyor.

Böyle bir olasılık var mı? Bilmiyoruz. Ama söylentiler bu yönde. Bir süredir hakkında soruşturma yürütülen Peker’in başka internet yatırımları olduğu da biliniyor. Anlayacağınız incelenmesi gereken bir durum. Biz de buna dikkat çekmek istiyoruz.”

YAZININ TAMAMI 

8 ilde ‘Thodex’ operasyonu

Benzer Haberler