İbrahim Haskoloğlu tutuklandı

19 Nisan 2022 Salı

İbrahim Haskoloğlu tutuklandı

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun polis ekipleri tarafından evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı. Haskoloğlu’nun polis işlemlerinin ardından tutuklandığı öğrenildi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, İçişleri Bakanlığı’nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, ‘kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği’ iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan Haskoloğlu, polisteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

GÖZALTINI FATİH PORTAKAL DUYURMUŞTU

Gözaltı haberini gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından duyurdu. Portakal, paylaşımında “İbrahim Haskoloğlu’nun ablası aradı. Üsküdar’daki evlerine dün gece 11’de polis baskın yapmış. 1 saat kadar evi aramışlar, sonra da İbrahim Haskoloğlu’nu gözaltına almışlar. Vatan emniyete götürmüşler. Gözaltı nedeni paylaştığı bir haber iddiası” ifadelerini kullandı.

Haskoloğlu sosyal medya hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan’a ait olduğu öne sürülen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını paylaşmıştı. Haskoloğlu, paylaşımında “Yaklaşık 2 ay önce yayındayken bana bir hacker grubu ulaştı. E-Devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediler. Verileri hala da sızdırıyor olduklarını belirttiler. Bazı devlet yetkililerinin bilgilerini benimle paylaştılar. Buna yeni kimlik kartları da dahil” ifadelerini kullanmıştı.

 

Sera Kadıgil: Erdoğan’ın Bülent Ersoy’u ağırlaması Soylu’ya tokat gibi yanıt

 

Benzer Haberler