Husumetlisini vurmak için şehir değiştirdi yanlış kişiyi yaraladı

30 Ekim 2023 Pazartesi

Telefonda tartıştığı kişiyi vurmak için Kayseri’den Kırşehir’e gelen E.K., husumetlisine benzettiği F.M.’yi pompalı tüfekle vurdu. E.K. savunmasında “Karanlıktı, fark edemedim” dedi.

Kayseri’de yaşayan E.K., husumetlisi A.G., telefonda tartışınca arkadaşı A.G. ile Kırşehir’e geldi. Kırşehir’e gelen E.K., A.G.’ye benzettiği F.M.’yi pompalı tüfekle vurarak yaraladıktan sonra kaçtı. F.M. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kayseri’ye gittiği tespit edilen iki şüpheli, adreslerine düzenlenen operasyon ile yakalanıp, Kırşehir’e getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.K. tutuklandı, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘KAPIYI AÇAN KİŞİYİ VURDUM VE UZAKLAŞTIM’

E.K., emniyetteki ifadesinde, “A.G. ile bir husumetimiz bulunuyordu. Telefonda tartıştık, tartışma küfürleşmeye döndü. Bana ‘Benim mekanım belli, gel’ dedi. Ben de arkadaşımla gittim. Adresini verdiği evin önüne gelince kapıyı çaldım. Kapıyı birisi açtı, karanlıktı, fark edemedim. Kapıyı açan kişiyi vurdum ve uzaklaştım, sonradan öğrendim. Tartıştığım kişiyi vurmak için oraya gittim, arkadaşının kapıyı açabileceğini bilmiyordum. Zaten karanlıktı, fark edemedim” dedi.

Nişantaşı’nda husumetlisinin güzellik merkezini basan kişi sopayla etrafı yerle bir etti