HÜDA PAR’lılar İsrail Başkolosluğu önünde kefen giydi

Yayın tarihi: 9 Ekim 2023 Pazartesi 12:24 pm - Güncelleme: 9 Ekim 2023 Pazartesi 12:24 pm

Hamas’ın saldırısının ardından İsrail’in başlattığı askeri operasyonu İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto eden HÜDA PAR üyeleri, kefen giydi.

Hür Dava Partisi(HÜDA PAR) üyeleri dün İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanarak, Hamas’ın saldırısının ardından İsrail ordusunun Filistin’e yaptığı saldırıyı protesto etti. HÜDA PAR üyeleri eylemde kefen giydi.

“İSRAİL KINAMADAN ANLAMAZ”

DHA’nın aktardığına göre HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin “Yıllardan beri şuraya gelip gece, gündüz, yağmur, kış demeden Siyonist işgal rejimini Filistin’de, Gazze’de, Kudüs’te kardeşlerimize yapmış olduğu zulmü, katliamı telkin etmek için geldik. Hep şunu söyledik. Siyonist işgal rejimi bir işgalcidir. Bir terörist yapıdır. Sözden, laftan, protestodan, kınamadan anlamaz. Anladığı tek dil güçtür, kuvvettir. Dün sabahtan itibaren gözümüzde çok büyütülen, yenilemez, alt edilemez, ulaşılamaz istihbaratıyla, ordusuyla, ekonomik siyasi gücüyle alt edilemez denilen işgal rejiminin nasıl zayıf olduğu inanan müminler karşısında nasıl tavşan gibi kaçtığına şahit olduk” dedi.

“SİSTEMATİK İŞGAL VE KATLİAM”

HÜDA PAR İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şerafettin Güler ise, “Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci Siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin ve şerefini halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil direniş erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın” diye konuştu.

Hamas festivali kabusa çevirdi! İsrailli kadın nasıl kurtulduğunu anlattı