Hatay’da ‘Gökhan Zan’ krizi! İkinci ses kaydı iddiası: Olan sana olacak, ihanet ettin

Yayın tarihi: 19 Mart 2024 Salı 7:01 pm - Güncelleme: 19 Mart 2024 Salı 7:01 pm

TİP‘in adaylıktan çektiği Gökhan Zan’a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı ortaya çıktı. Kaydın Gökhan Zan ile iddiaların odağındaki kişi olan Turgay Kocakaya’ya ait olduğu öne sürüldü.

Seçimlere günler kala Tükiye İşçi Partisi’nde (TİP) ‘Gökhan Zan’ krizi patlak verdi. Parti, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Gökhan Zan’ın adaylığını “Partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar tarafımıza ulaşmıştır” ifadeleriyle geri çekti. Bu açıklamanın ardından ise Zan, “Adayım ve çekilmiyorum!” açıklamasını yaparak “TİP Genel Merkezinin beni adaylıktan çekme konusundaki açıklamasının yasal ve siyasal karşılığı yoktur. Şantajla, montajla tehdide boyun eğmeyeceğim. Kişilik haklarıma yapılan saldırılara karşı korkmadım, korkmayacağım” diyerek tavrını ortaya koydu.

Ardından Gökhan Zan’a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı ortaya çıktı. Gökhan Zan’a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı da yayınlandı.

“KUMPAS KURULDU”

Sözcü TV’de yayınlanan, Gökhan Zan ve Turgay Kocakaya’ya ait olduğu iddia edilen kayıttaki diyaloglar şöyle:

Zan: Kumpas olduğu hiç sorun yok ama olan sana olacak.

Kocakaya: Bunlara biri bir şey söylemiş bizim hakkımızda, ‘Gidelim tadı kaçtı buraların’ falan.  Biz de tamam gidelim dedik.

Zan: Sen şöyle yanlış yaptın. Buradan çekip gitmekle yanlış yaptın bu bir. İki, bana yanlış yaptın. Üç, sen buradan giderken bana da danışmadın yanımda yürümek için yanıma geldin ama arkamdan sattın ihanet ettin.

Zan: Sen de araştırıldın Mehmet Güzel ile birlikte konuştuğun ortaya çıktı. Senin buraya gelmen lazım.

Kocayaka: Benim mi? Allah Allah ben hiç konuşmadım Mehmet Güzel’le hiç hayatımda da görmedim. Hiç kimseye seninle ilgili bir şey anlatmadım.

Zan: Ben 3 haftadır Genel Merkez’e arkadaşlara söyledim. Bakın, bana şantaj kuruluyor, montaj kuruluyor, beni tehdit ediyorlar, ‘Boyun eğme, önemli, sakın geri çekilme’ dediler. Kumpas kuruldu, ses kaydı farklı yapıldı umurumda değil abi

Kocakaya: Böyle bir riske niye gireyim dostum, kariyerim var. Öpüyorum seni, dikkatli ol çalış, hadi.

 GÖKHAN ZAN: HAKİKAT ORTAYA ÇIKACAK

Öte yandan Gökhan Zan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz üzere, hakkımda ileri sürülen asılsız iddialar hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve adli süreç başlatıldı. Suç duyurusu sırasında Adli Tıp ilgili İhtisas Kurulu tarafından ivedilikle kriminal inceleme yapılmasını da talep etmiş bulunmaktayız. Temennimiz seçimden önce bu incelemenin tamamlanması ve tüm halkımızın gerçekleri görerek sandığa gidebilmeleridir. Adli makamların bu konuya özel bir hassasiyet göstermesini beklemekteyim. Yapılacak inceleme sonucunda hakikat ortaya çıkacak,  hakkımda oynanan bu oyun  tarihe de kara leke olarak geçecektir. Ben bu toprakların çocuğu olarak halkımızdan yalnızca, sahte dolduruşlara gelerek yargısız infazda bulunmamalarını, gerçeği iş işten geçmeden farketmelerini temenni ediyorum.”

Lütfü Savaş’tan Gökhan Zan’ın iddialarına yanıt!

Kaynak: TELE1