Halk Ekmek büfesine saldırı! ‘Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak?’

21 Ocak 2022 Cuma

Halk Ekmek büfesine saldırı! ‘Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak?’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Halk Ekmek’in Zeytinburnu’nda bulunan büfesine C.S. isimli şahıs tarafından saldırı gerçekleştirildi. C.S., “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Kapatmazsanız burayı yakarım” dedi.

İBB’ye bağlı, İstanbul Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 314 sokak üzerinde bulunan Tuncer Metin tarafından işletilen Halk Ekmek büfesine 21 Ocak günü saat 11.30 sıralarında bir şahıs tarafından saldırı düzenlendi. Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, saldırgan taşla büfenin camlarını kırdı ve “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Burayı kapatacaksınız. Eğer kapatmazsanız gelir burayı yakarım” diye bağırdı. Ekmek konulan bir kasayı da çöpe atarak olay yerinden uzaklaştı.

Büfeyi işleten aile, Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi amirliğine giderek şikayetçi oldu ve tutanak tutuldu. Şikayetin ardından saldırgan C.S’nin yakalandığı öğrenildi.

“SAĞLIKLI EKMEĞİ UCUZA HALKA ULAŞTIRMAK İÇİN VATANDAŞLARIMIZ SALDIRIYA UĞRUYOR”

Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, saldırıya tepki göstererek gerekirse büfenin önünde 24 saat nöbet tutacağını söyledi. Büfenin sigortalı olduğunu ve Halk Ekmek tarafından onarılacağını belirten Nama, saldırıya ilişkin hukuki sürece de müdahil olacaklarını ifade etti.

Nama, İstanbul’da 610 büfe bulunduğunu, 1.5 yıl öncesinde ortalama günlük 800 bin olan somun ekmek üretiminin, yoğun talep nedeniyle bugün 1.9 milyona kadar çıktığını vurguladı.

Ekmeği maliyetin altında bir fiyata sattıklarını dile getiren Nama, “Sağlıklı ekmeği ucuza halka ulaştırmak için uğraşan vatandaşlarımız saldırıya uğruyor maalesef. Onların sonuna kadar yanındayız” dedi.

A Haber, Halk Ekmek kuyruklarına ‘algı’ dedi: Ekmek kuyruk oluşsun diye gecikiyor

AKP Halk Ekmek büfelerini elektriksiz bıraktı! ‘Piknik tüpüyle ısınıyorum’

 

Benzer Haberler