Üsküdar’da Halk Ekmek büfesi krizi

21 Ocak 2022 Cuma

Üsküdar’da Halk Ekmek büfesi krizi

Üsküdar’da bulunan İBB’ye ait Halk Ekmek büfesinde kriz yaşandı. Elektriği kesilen büfe işletmecisi gazi Rıfat Aslan AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden dönüş yapılmadığını söylerken, belediye çalışmanın iBB’ye ait olduğunu açıkladı.

Üsküdar’da bulunan ve gazi Rıfat Aslan tarafından işletilen Halk Ekmek büfesinde kriz yaşandı. Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre, Rıfat Aslan yaşadığı sıkıntıyı şöyle anlattı:

“Büfe için bana önce ‘yaya geçidine engel teşkil ediyor’ dediler. Hatta büfe yaya geçidine engel oluyor diye yerimi bile değiştirmek istediler. Ardından da cadde boyunca sıra sıra elektrik panoları koydular. O nedenle de büfenin etrafını kazdılar. Oraya elektrik veriyorlar. Biraz ötede elektrik var, bende yok. Ben bu soğuk kış günü kendi imkanlarımla minik bir tüp ile ısınmaya çalışıyorum. Kimse gelip halimi sormuyor. Üsküdar Belediyesi’nden de bir dönüş yok. Bariyerlerle önümü kapattılar. Kimse gelip ekmek alamıyor. Bu yüzden bin 500-2 bin TL zararım var. Ekmek almak için, su almak için kimse gelip geçemiyor. Patika yol gibi oldu buralar.”

“500 METRE İLERİDE BÜFE VAR, ELEKTRİĞİ VAR”

Halk ekmek büfesinin çevresi kazıldığı için vatandaşların gelememesi ve havanın soğuması nedeniyle pazartesi gününden itibaren büfesini kapatmayı düşündüğünü anlatan Aslan, “Pazartesi günü büfemi kapatmayı düşünüyorum. Artık canıma tak etti. Kimseyle uğraşacak halim kalmadı. Gerçekten çok üzgünüm. Sizin haberleriniz dışında ilgilenen kimse olmadı. Benim üzerimden siyaset yapmasınlar. Buraya sığmadım. Ben bu devlete hizmet vermiş bir insanım. Yaklaşık 500 metre ileride büfe var, elektriği var” diyerek tepki gösterdi.

AKP’Lİ ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, haberlere ilişkin açıklama yaptı. Türkmen, çalışmanın İBB ve AYEDAŞ tarafından yürütüldüğünü söyledi. Türkmen paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bu büfenin yerinin hatalı olduğu, değişmesi gerektiği İBB yönetimince 9 ay önce kabul ve taahhüt edildi. Ama “engelliyorlar” algısını beslemek için değiştirmediler! Dediğimiz oldu, büfe İBB ve AYEDAŞ şantiyesi içinde kaldı. Yapılan habere bakın. Neresinden tutarsan tut, yalan!

Bunun adı iş yapmak değil, İyi olmayan bir niyetle, Gazi vatandaşımızı da alet ederek kamuoyunda algı yaratmaya çalışmaktır. Gelinen nokta vahimdir! Gerçekten çok yazık”

Halk Ekmek’e talepte büyük artış

A Haber, Halk Ekmek kuyruklarına ‘algı’ dedi: Ekmek kuyruk oluşsun diye gecikiyor

 

Benzer Haberler