Habertürk’te skandal iddia! Reklam yapmak istemedi, köşesini kapattılar

Yayın tarihi: 30 Aralık 2019 Pazartesi 8:26 am - Güncelleme: 30 Aralık 2019 Pazartesi 8:26 am

Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, İstanbul’daki yeni havalimanının engelli dostu olduğuna dair yazı yazmasının istendiğini, bu talebi kabul etmediği için köşesinin kaldırıldığını açıkladı.

Yazılarına son verildiğini Twitter’dan açıklayan Kaymakçı, arşivdeki yazılarının da kaldırıldığını aktardı. Aynı zamanda kendisinin de engelli olduğunu aktaran Kaymakçı, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

“29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu

Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi.

Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi.

Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim.

Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı. Bugün sayfadan Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu.

Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm :(”